- سرزمین مهر - کارگاه آموزشی خصوصی همسفران در تاریخ 98/4/31

به نام قدرت مطلق الله

روز دوشنبه 98/4/31 جلسه ششم از دور نوزدهم کارگاههای آموزشی خصوصی همسفران شیخ بهایی با استادی  همسفر مانا با دستور جلسه: «حرمت كنگره 60، چرا در كنگره رابطه كاری، مالی ممنوع می‌باشد؟»رابطه ما مثل ستون‌های یک معبد است اگر از هم دور شوند یا خیلی نزدیک شوند باعث تخریب می‌شوند پس باید رابطه تعادل داشته باشد...

سخنان استاد:

حرمت داشتن یعنی حریم داشتن یعنی نمیتوان به آن حریم نزدیک شد وگرنه مشکل پیش می آید. مثل ساختن در حریم رودخانه ها جاده ها که باعث بروز مشکل میشود. باصلابت ترین صریح ترین و قاطعانه ترین قوانین کنگره با پشتوانه بسیار محکم اجرای کنگره هم حرمت دارد و نمیتوان خلاف آن عمل کرد.

اصلا چرا حرمت؟ هر ساختاری دو هدف دارد حفظ و بقا و رشد و توسعه حرمت کنگره برای حفظ و بقای کنگره است. اگر این حرمت ها گذاشته نشده بود با وجود این همه افراد حال خراب در کنگره مدت کمی دوام می آوردند ولی میبینیم که بیست سال از تاسیس کنگره گذشته و هر روز محکم تر از دیروز است. صدور قوانین و اجرای آن یکی از عوامل حفظ و بقای هر سیستم است و علت ماندگاری کنگره در اجرای درست قوانین آن است که اجرای قوانین به دست افرادی که دارای شال های مختلف هستند میباشد. بلافاصله به دنبال آن آقای مهندس دستور میدهند که باید به افرادی که شال دارند احترام بگذاریم واحترام به آنها از وظایف ماست این خودش باعث میشود که قوانین خیلی خوب اجرا شود.

حرمت دو بار خوانده میشود برای این که اهمیت دارد و کسانی که از اول جلسه نیستند و دیر می آیند آن را بشنوند. حرمت برای این است که با آرامش و آسایش در کنار هم بنشینیم.


ارتباط کاری و دروغ گفتن ممنوع است، رهجو باید باراهنما صادق باشد. رابطه ما مثل ستون‌های یک معبد است اگر از هم دور شوند یا خیلی نزدیک شوند باعث تخریب می‌شوند پس باید رابطه تعادل داشته باشد. سرزنش کردن، حرف یکدیگر را قطع کردن، الفاظ ناشایست به کار بردن، بدون اطلاع و هماهنگی  هر پولی را تحت عنوان قرض یا وام به هرکسی پرداخت کردن، لباس و پوشش نامناسب استفاده کردن، تلفن دادن و تلفن گرفتن و هرگونه ارتباط بیرون از کنگره برقرار کردن ممنوع است؛ مسئولیت حفظ وسایل شخصی به عهده‌ی خود شخص می‌باشد، بحث سیاسی کردن ممنوع است؛ کسانی بوده‌اند که با تماس‌های تلفنی برایشان مشکل پیش‌آمده است. ارتباط زیاد باعث می‌شود دروغ بگوییم، پول قرض بگیریم اطلاعات زیاد از هم به دست آوریم و دچار مشکل می‌شویم. در خیلی از جلسات بیرون گاهی تشنج و درگیری می‌بینیم، ولی در کنگره این اتفاق نمی‌افتد.

کنگره مکان مقدس است آیا رهایی از دام اعتیاد مقدس نیست؟ در این مکان امنیت خاطر بسیار مهم است و بایستی شرایطش باشد به همین منظور حریم‌هایی در نظر گرفته‌شده است. تک‌تک مفاد حرمت باظرافت و تفکری همه‌جانبه از طرف جناب آقای مهندس برنامه‌ریزی‌شده است. تمام کانال‌هایی که ممکن است به نحوی به‌وسیله‌ی حضور در آن به ارتباطات ما آسیب برساند را منع کرده اند.

برچسب ها: حرمت کنگره، کنگره60، درمان اعتیاد،  

تاریخ : پنجشنبه 3 مرداد 1398 | 12:15 ق.ظ | نویسنده : مانا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات