- سرزمین مهر - سی دی خدا
به نام یکتا خالق هستی
روز دوشنبه 96/6/13  لژیون خانم مانا با دستور جلسه سی دی (خدا)وقتی می‌گوییم: ما خدا را دوست داریم یا ما دنبال حقیقتیم ما اول باید ببینیم خدا چیست و منظورت از خدا چیست و یا دنبال حقیقت هستی حقیقت چیست اگر ندانی حقیقت چیست دنبال چه می‌گردی در مورد خدا یا حقیقت فرقی نمی‌کند اول خدا چیست حقیقتی که دنبالش هستید چی هست  مرحله بعدی این حقیقت کجا هست دنبال امام زمانی چی هست و کجا هست  دنبال عشقی کی هست و کجا هست وقتی مشخص شد چی هست و کجا هست حالا تو چه می‌خواهی پس تمام مسائل می‌آید روی اینکه تو چه می‌خواهی  آیا آن خداوند مهم است یا چیزی که تو از آن می‌خواهی مهم است این نقش بسیار مهمی دارد. 

برای اکثر ما آن چیزی که می‌خواهیم مهم است.  که بارها گفتم حقیقت برای ما آن چیزی است که به نفع ماست راستی آن چیزی است که به نفع ماست و اینها می‌شود خدا و اگر چیزی به ضرر ما باشد آن موقع خدا خدا نیست.

 وقتی ندانی خداوند چی هست کجا هست اگر خواسته‌های تو را به جا نیاورد تو مخالفش می‌شوی  مانند همان مثال  قدیمی که روستایی بود که یک الاغ و یک گاو داشت. الاغ خیلی پیر بود و فقط یونجه می‌خورد و کار نمی‌کرد.  این روستایی می‌گوید: خدایا خر من بمیرد.  هر کار می‌کرد خر نمی‌مُرد.  نذر می‌کند که خدایا اگر خرم بمیرد من سه روز روزه می‌گیرم روستایی برای ثابت کردن نذرش سه روز روزه می‌گیرد و روز چهارم به جای خر گاوش می‌میرد بعد عصبانی می‌شود و رو می‌کند به خدا و می‌گوید: خدایا تو که فرق گاو و خر را تشخیص نمی‌دهی چه طوری خدایی می‌کنی گاهی اوقات ما یک چیزی از خداوند می‌خواهیم و آن را به ما نمی‌دهد ما بلافاصله بر علیه خدا جبهه می‌گیریم. چون ما نفهمیدیم وقتی در کارهای ما گره می‌افتد گاهی اوقات ناسزا می‌گوییم. چون در اینجا خداوند برای ما هیچ ارزشی ندارد و مهم خواسته ماست و هرکس آن خواسته را برآورده کند خدای ما می‌شود.

هرکس خواسته ما را برآورده کند آن خدای ماست. این دلیل اینکه ما نفهمیدیم خداوند چیست و کجاست آیا خداوند در مکه است یا خداوند در

صد بار از این خانه به آن خانه برفتی   یک بار از این بام به آن بام نرفتی

  صد بار به خانه خدا می‌روی ولی یک بار به خانه همسایه‌ات نرفتی که ببینی هزار مشکل دارد و برای نان شب محتاج است. آیا اینجا رفتی پس نمی‌دانیم خدا کجاست. درک خدا خیلی مسئله مهمی است.  

آن شخصی که می‌گوید: من فقط خدا را دوست دارم در اشتباه مطلق است. چون در کارهای دیگر موفق نشده است به این سمت رفته برای ما دستور کار گذاشته است و آن این است که صراط مستقیم را گذاشته است و گفته برای رسیدن به من یا هدف این راه شماست. باید از این راه وارد شوید.

 گاهی اوقات ما تمثیل  را عین حقیقت می‌گیریم. اگر می گوید قدت مثل سرو است فکر می‌کنیم واقعاً سرو است. پس باید ادراک بیشتری بکنیم تا ببینیم آنچه می‌خواهیم مهم است یا خدابه قول عرفا آیا ما دکان داریم. که وقتی صدقه را می‌دهیم ۱۰۰ برابرش به ما می‌رسد

 یک سری مسائل برای ما وجود دارد که در مورد ذهن خیلی صحبت کردیم. ذهن ما دروازه ندارد که ببندیم یا چاه نیست که درش را ببندیم. هنوز هم کاملاً نمی‌دانیم ذهن چیست جلوی ذهن را گرفتن خیلی مشکل است. باید به یک سری مسائل برسیم در وادی اول که می‌گوید: با تفکر ساختارها آغاز می شود

آنجا به ما می‌گوید: که ما باید به چه فکر کنیم و به چه فکر نکنیم. منظور این است. یکسری مسائل هست باعث رنجش آدم می‌شود باعث درد و حزن  می‌شود و هیچ منافعی هم ندارد.

برای عمل از نیروهای حاضر یاری بجویید ولی با دقت وقتی می‌خواهی کاری را انجام دهی از نیروهایی که داری استفاده کن. برای شروع کنگره بود که می‌گفتند باید از نیروها استفاده شود. وقتی می‌خواهی اینکار را بکنی باید اعتماد کنی نباید بترسی. امتحان می‌دهند و کمک راهنما می‌شوند و می‌گوییم برو انجام بده و نترس.

ما همه اعضای مثلث همیشه تاکیدمان بر این بوده است

خاندان خود را یاری و حمایت بنمایید.

. هر کسی در هر جا هست یکی از وظایفش یاری رساندن به خانواده‌اش است. خود می‌دانید که اگر آبی از جویبارها روان نباشد به دشت آب نمی‌رسد و دچار خشکی می‌شود. اگر مطالب از بالا به وسیله مکتوبات و سی‌دی‌ها  برای اعضای کنگره جاری نشود دچار کمبود اطلاعات می‌شوند

می گویند برای رسیدن به هدف که همان رهایی انسانها از اعتیاد است نیروهای عظیمی هستند که مشتاقند به این کار رسیدگی می‌کنند و نیروهای بی‌عمل هم به فکر فرو می‌روند که انجام بدهند یا نه و اگر تزکیه نشدند از دایره خارج می‌شوند. باید نفس کار برای ما مهم باشد. آن خدا مهم باشد نه خواسته ما.

 ما همه در حال گذراندن امتحان هستیم. تمام انسان‌ها در حال آزمایش هستند آزمایش برای چه برای رفتن به بهشت و جهنم این یک قسمتش است.  در کل و در هستی آزمایش بدهد تا ببیند به چه دردی می‌خورد و در کجای هستی قرار دارد و چقدر مفید است. پس اگر بعضی وقت‌ها نمره کم بیاوریم مقصر معلم است یا خودمان ما اگر نمره کم آوردیم تقصیر کنگره است یا خودمان  ولی به طور کلی آدم‌ها عادت کرده‌اند که تقصیر را گردن یکی دیگر بیاندازند. بایستی هر کاری را دست کسی می‌دهیم که سواد و درک مفاهیم آن را داشته باشد. شما کار را نمی‌توانید دست کلاس اولی بدهید. باید کسی باشد که سواد و شرایط درک آن کار را داشته باشد. رهجو را دست هر کسی نمی‌دهیم. باید راهنما باشد و سوادش را داشته باشد. به کسی که درک و سوادش را ندارد اگر بدهید خراب می‌کند.  این هم در کنگره مطرح است و هم در سطح جهان شما کار را دست یک نفر می‌دهید که خوب را خوب‌تر می‌بیند و این عالی است. اما اگر خوب را بدتر تفسیر کند همه مطالب جابجا می‌شود در کتاب خدا گفته: شما با کسی جنگ نکنید ولی اگر کسی کار بدی کرد تذکر بدهید ولی اگر صلح را شکست و حمله کرد و از شما کشت شما هم بکشید.

بایستی هم کار و عمل شما حساب شده باشد تا ایرادها و اشکالات برطرف گردد. اگر یک آیه از قرآن بخوانید و به تفسیر واقعی برسد خود می‌دانید که چه کار عظیمی است .تاریخ : شنبه 18 شهریور 1396 | 02:50 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic