- سرزمین مهر - کتاب
به نام خالق دانایی
جلسه هفتگی 96/6/27 موضوع جلسه (کتاب)


در ابتدای لژیون خانم مانای عزیز سوالات دوستان هم لژیونی را پاسخگو بودند پس از آن در مورد گفتار و کلام صحیح و ناصحیح صحبت شد بدین مضمون که صحبت و کلام انسانها دو حالت دارد یا صحیح است یا ناصحیح و بی پایه و اساس ، انسانها هم همینطور ،دوستان هم همینطور یا خوب هستند یا بد یا خنثی و بی تاثیر و این خوب،بد،خنثی در تمام سطوح زندگی افراد وجود دارد.اما تشخیص خوب و بد یا حق و باطل کار دشواری است و لازمه آن دانایی و آگاهی و دانش فراتر می باشد .مثال (تبلیغات ماهواره)که اساس و پایه درستی ندارند ولی همه ما با دیدن تبلیغات با خود می گوییم مگر می شود تلویزیون رفتار یا حرف نادرست را تبلیغ کند و خود را با این حرف در مقابل تبلیغات نادرست مجاب میکنیم. در مورد انسانها هم همینطور اگر یک انسان با شخصیت و منطقی  حرفی بزند با توجه با شخصیتی که در او سراغ داریم هرگز فکر نمی کنیم که حرفش درست نباشد.این تشخیص برای ما سخت است مگر این که دانش و آگاهی فراتر از آن داشته باشیم مثل حل مشکل اعتیاد توسط آقای مهندس که ما در این راه 20 سال جلوتر هستیم.

در ادامه درمورد تریاک و خواص درمانی آن صحبت شد. که تریاک جز اصلی داروهاست و در علم پزشکی نقش مهمی را ایفا میکند و می تواند استفاده دارویی داشته باشد ولی استفاده سوء از آن در زندگی باعث ایجاد مشکلات جسمی روحی و اقتصادی میشود مثال آقای مهندس(طرف یک پارچه آبادی را داخل سوراخ وافور میکند) به این معنی است که تمام زندگی خود را با این کار از دست میدهد.این از جنبه اقتصادی است ، از جهت روحی هم آسیب فراوانی دارد فرد معتاد چون درگیر است دائم در معرض کلاه برداری و سوء استفاده مالی است چون قدرت فکر و اقدام عمل ندارد.

در مورد کتاب خوب از قرآن کتاب خدا مثال زده شد که کتابی است که راهگشای انسانهاست و در صراط مستقیم چراغ راه بشریت می باشد.

همچنین کتاب 60 درجه زیر صفر آقای مهندس که در آن روش درمان اعتیاد و نجات افراد از معزل اعتیاد را بدنبال دارد.

سپس در مورد مشکلات و حل آن صحبت شد که خانم مانا گفتند مشکلات تمام شدنی نیست هر مشکلی بعد خود مشکلی دیگر را به همراه دارد پس بهتر است یکی یکی مشکلات را حل کرده تا به آرامش برسیم مثل مشکلات سفر دومیها که خیلی زیادتر از سفر اول است پس همسفران باید صبور باشند و در کنگره حضور مداوم داشته باشند تا مسافرشان به خوبی به سفر ادامه داده و رها شود. همچنین بر استفاده از سایت مخصوصاً قسمت هر ماه یک سوال از طرف خانم مانا تاکید شد.

در پایان هم جلسه قدر دانی و تشکر از  ایجنت، اسیستانت و مرزبانان عزیز برگزار شد.تاریخ : پنجشنبه 30 شهریور 1396 | 09:33 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات