- سرزمین مهر - برداشت از سی دی آغاز شگفت انگیز 1 و 2

به نام قدرت مطلق الله 

برداشت از سی دی آغاز شگفت انگیز 1 و 2

به قلم هم‌سفر مانا دوشنبه(96/6/27)راه دیگر تصفیه استخر تلاطم در آن است تا گنداب‌ها روی آب بیایند تلاطم همان مشکلات زندگی هستند این همان دلیل سخت بودن صراط مستقیم است یعنی مشکلات که در مسیر مستقیم برای ما پیش می‌آید قطعاً برای آموزش است نه تنبیه.
راه دیگر تصفیه استخر تلاطم در آن است تا گنداب‌ها روی آب بیایند تلاطم همان مشکلات زندگی هستند این همان دلیل سخت بودن صراط مستقیم است یعنی مشکلات که در مسیر مستقیم برای ما پیش می‌آید قطعاً برای آموزش است نه تنبیه.

در این سی دی در مورد انسان و خصوصیاتش بیان‌شده که اشاره به آن دارد که فقط خداوند در قرآن توانسته انسان را به بهترین شکل معرفی کند.

سه خصوصیت بارز انسان که در قرآن عنوان شده:

1: حریص است در تمام سطوح .

2:جزع‌وفزع می‌کند وقتی شری به او می‌رسد .

3:ناسپاس چون پیشرفت‌هایش را مدیون خودش می‌داند .

زندگی یک بازی است پس برای زندگی کردن باید قواعد آن را بدانیم تا از زندگی لذت ببریم .هر سیستمی قوانین مربوط به خود را دارد و به‌محض ورود به آن باید آن‌ها را رعایت کنیم. باید بدانیم در چه جایگاهی در کنگره هستیم،حرمت‌ها را نگه‌داریم،مردم‌داری کنیم و......تا بتوانیم از زندگی یا آن سیستم بهره کامل ببریم .

هدف از این درست زندگی کردن این است که بفهمیم خلقت ما را هدفی بوده است و این جهان گذرا نیست و ما همیشه هستیم و حالا است که می‌رسیم به خلقت انسان یعنی همان آغاز شگفت‌انگیز .

چون انسان متفاوت از بقیه موجودات است یعنی تلفیقی از صور پنهان و آشکار است . هدف از خلقت قابلیت به کمال رسیدن انسان با حفظ اختیار است. انسان با دو گرایش خوبی و بدی آفریده‌شده اگر باوجود وسوسه راه حق را طی کرد از ملائک برتر در غیر این صورت اگر به سمت بدی رفت از شیطان پست‌تر می‌شود.

صور آشکار انسان همان لباسی است که نفس‌ بر تن کرده است دائم در تغییر است ولی صور پنهان چیزی که با مرگ از بین نمی‌رود و جنس آن را نمی‌دانیم عقل ،نفس ،روح....

خلق انسان و تکامل برای خداوند امری تکراری بود خداوند خواست ما را با تکامل تدریجی خلقت کند تا حیات ادامه‌دار باشد و بتوانیم در این سیر به پختگی تفکر و اندیشه برسیم و دوباره در سیستم کائنات از ما استفاده شود .گفته می‌شود پرده‌ای جلوی چشم ما قرار دارد تا ما به تکامل نرسیم پس این کلام اختیار از ما سلب می‌شود !!ولی این طور نیست.این پرده قرارگرفته تا ما با اختیاری که داریم مسیری را انتخاب کنیم و این پرده را کنار بزنیم و آنچه نادیدنی است ببینیم.

هرکسی زندگی خود را از تولد تا مرگ می‌داند و قبل و بعد از آن را نمی‌داند و مثل کتابی است که می‌خواهیم با خواندن یک صفحه از وسط آن،آن را قضاوت کنیم.چون ماقبل و بعد را نمی‌دانیم و آن را درک نمی‌کنیم نمی‌توانیم بگوییم نیست،هست ولی از برد حواس ما خارج است .همیشه ندیدن دلیل بر نبودن نیست.

هر چه در مسیر غلط قرار بگیریم پرده‌ها بیشتر می شود چون استخر وجودی‌مان را آلوده کردیم حالا برای از بین رفتن پرده‌ها بایداستخر درونمان را تصفیه و پالایش کنیم برای این عمل باید ورودی‌ها را سالم کنیم و بدی را بتوانیم خارج کنیم.(جبران خسارت).

راه دیگر تصفیه استخر تلاطم در آن است تا گنداب‌ها روی آب بیایند تلاطم همان مشکلات زندگی هستند این همان دلیل سخت بودن صراط مستقیم است یعنی مشکلات که در مسیر مستقیم برای ما پیش می‌آید قطعاً برای آموزش است نه تنبیه.

اتفاقات خوب و بد ما ریشه در تاریخ رفتاری گذشته مان دارد.گاهی اگر مشکلات از نوع سختی باشد حالت گوشمالی دارد تا از روند نادرستی که انتخاب کردیم بر حذر داده شویم.گاهی هم شامل مکر الهی می‌شویم و به خود واگذاشت می‌شویم.راهنما برای ره‌جویی که واقعاً خواستار رهایی باشد انرژی بیشتری می‌گذارد خداوند هم به بندگانی که در صراط مستقیم هستند کمک می‌کند و الهام و القاء را به کمکشان می‌آورد.

گاهی یادمان می‌رود مشکلات بازتاب کارمان است که درگذشته انجام داده ایم بنابراین شروع به جزع‌وفزع می‌کنیم.

گاهی یک مسئله ضد ارزشی را کنار می‌گذاریم و یک مشکل را حل کنیم اندک‌اندک در صراط مستقیم قرار می‌گیریم اینجاست که توقع داریم تمام مشکلات ما حل شود ولی این‌طور نیست چون تخم علف‌های هرزی که قبلاً ریخته‌ایم اکنون سبز شده‌اند مسیر مستقیم راهش مستقیم است ولی بسیار پرپیچ‌وخم است اینکه چند قدم و در کدام مرحله به آرامش می‌رسیم معلوم نیست مهم این‌ است که وعده خداوند دروغ نیست .

نکته دیگر این است که اگر جهان بعد از مرگ را قبول داشته باشیم می‌فهمیم که انسان فقط جسم نیست بلکه صور پنهانی هم دارد که نابود شدنی نیست .

اگر بتوانیم در این جهان صور پنهان و آشکارمان را یکی کنیم در اثر رسیدن به تکامل در جهان بعدی مشکلی برای خودمان و دیگران نداریم. مثل کسانی که در کنگره خوب سفر می‌کنند بعد از رهایی از تعادل بهتر و نهایتاً آرامش بیشتری برخوردار هستند.

با احترام هم‌سفر ماناتاریخ : چهارشنبه 5 مهر 1396 | 09:15 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic