- سرزمین مهر - برداشت از سی دی نگاه
به نام آفریننده بینا
امروز دوشنبه 96/7/10 لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز و دوستان مهربان با دستور جلسه سی دی «نگاه»


     در ابتدا بعد از سلام و احوالپرسی خانم مانا به سوالات دوستان هم لژیونی پاسخ دادند سپس در مورد تفکرو تاثیر آن در کارها چنین ادامه دادند که اصل و اساس درستی و دستیابی به اهداف به تفکر صحیح برمیگردد و اگر برای انجام کارها از ابتدا درست و حساب شده فکر کنیم حتما به نتیجه درست خواهیم رسید.

مثل حرکت از اصفهان به مقصد تهران که اگر جاده درست انتخاب شود رسیدن به هدف با کمترین مشکل قطعی خواهد بود ولی اگر به جای جاده تهران به سمت شیراز حرکت کنیم هرچقدر هم تلاش کنیم به تهران نمیرسیم چون بدون فکر و به اشتباه طی مسیرمی کنیم.

سپس خانم مانا در مورد موضوع مشارکت صحبت کردند و به بهترین و بدترین شکل مشارکت از زبان آقای مهندس اشاره نمودند که بدترین نوع شراکت ،مشارکت کار از من پول از تو و بهترین نوع شراکت مشارکت مساوی درزمینه سرمایه گذاری می باشد.  چون در سرمایه گذاری پول و کار از یک نوع نیستند که بتوان از آن بهره مساوی برد ولی سرمایه گذاری که هر دو نفر پولی را به مشارکت بگذارند از یک نوع بوده و در مشارکت بهترین نوع شراکت است.و چه بسیار شراکتهایی از این نوع که به خاطر اولا شراکت نادرست و دوما عدم تفکر به روابط خانوادگی افراد هم ضربه زده. که اگر تفکر درست باشد بدنبال آن دید درست خواهد بود و در پایان رسیدن به مقصد. چون کسی که درست فکر کند و دید درست داشته باشد به جای دامنه کوه قله را می بیند و در بین راه هم حواسش به پستی و بلندی راه هست و با توجه به ناهمواری راه و مسافت تا قله برنامه ریزی میکند وبهترین نتیجه را می گیرد.

سپس در ادامه  خانم مانا به لازم و ملزوم بودن مادیات و معنویات اشاره کردند که فقط مادیات ،یا فقط معنویات کارساز نیستند و باید این دو در کنار هم با شند تا کارها به بهترین شکل انجام شود.فرد باید از نظر مادی تامین باشد تا در زمینه معنوی هم پیشرفت کند. افراد اگر از نظر مادی قوی  باشند میتوانند به افراد فقیر کمک کنند ،دلشان راشادکنند و خدارا هم راضی.ولی اگر مادیات نباشد این امور هم انجام نمی شود.پس مادیات و معنویات مانند سکه دو رو هستند و هردو با هم باید تقویت شوند و هر کدام به تنهایی به درد نمیخورد.

در ادامه به انواع دوستان اشاره شد دوستانی که همیشه هستند ولی هیچ کمکی از آنها به ما نمی رسد. دوم دوستان مخلص که فقط چاکرم، نوکرم میکنند و فقط حرف میزنند که اینها هم به درد نمیخورند  ولی سومین دسته کسانی هستند که همیشه با ما همراهند حرف نمیزنند ولی مرد عملنند و در زمان گرفتاری هم مادی هم معنوی به ما کمک میکنند اینها قابل احترام هستند و باید حفظشان کرد.

این دسته به قول آقای مهندس همان رودهای خروشانند که باید حفظشان کرد و به خاطر این رودهای خروشان برکه های کوچک را رها کرد.

سوال خانم ژیلا: چگونه میتوان از ارتباطات آسیب زننده و روابطی که باعث خسارت روحی میشود رها شد؟

جواب خانم مانا: انسانها آنقدر قوی نیستند که مشکلات همه اطرافیان را حل کنند قطع رابطه هم کار معقولی نیست پس باید روابط تعدیل و روابط آسیب زننده کم شود و این خود ما هستیم که به دیگران اجازه میدهیم که با ما چه رفتاری داشته باشند پس اگر در رابطه ای احساس خسارت کردیم باید آن رابطه را با روشهای درست تعدیل کنیم.

سوال خانم زهرا:  چگونه میتوان  از هجوم افکار منفی جلوگیری و افکار مثبت را تقویت کرد؟

جواب خانم مانا: این به خاطر فکر کردن به نداشته ها و فکر نکردن به داشته هاست، این خود ما هستیم که افکار و برنامه روزانه خود را مشخص میکنیم اگر داشته هایمان را بزرگ کنیم و نداشته هایمان را کوچک  میتوانیم در مسیردور شدن از افکار منفی و نزدیک شدن به افکار مثبت قدمهای بزرگی را برداریم.

در آخر جلسه هم جزوه جهان بینی(1 )مرور و بر روی آن بحث  و گفتگو شد.تاریخ : جمعه 14 مهر 1396 | 04:09 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات