- سرزمین مهر - گزارش جلسه پرسش و پاسخ
به نام خداوند داناییها


دوشنبه 96/8/29لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز و دوستان با دستور جلسه سی دی «پرسش و پاسخ»


خانم مانا بعد ازسلام و احوال پرسی به سوالات مطرح شده بچه ها پاسخ داده و بعد از خلاصه گویی دوستان از سی دی پرسش و پاسخ صحبتهای خود را چنین آغاز کردند.

هر عمل عکس العمل خاص خودش را دارد مثلا معنویات فقط معنویات است و ما نمیتوانیم از معنویات چیز دیگری انتظار داشته باشیم.مثلاً برای قبولی در کنکور باید درس خواند تا قبول شد و معنویات نمیتواند به تنهایی باعث قبولی در کنکور شود البته میتوان همراه درس خواندن به معنویات هم متوسل شد و کمک گرفت ولی به تنهایی از معنویات نمی توان انتظار قبولی در کنکور را داشت.یا مثلا برای ترک اعتیاد بنشینیم و فقط نذر و نیازکنیم وذکر بگوییم و هیچ اقدام دیگری انجام ندهیم  باید حرکت از خودمان باشد نذر و نیاز هم کنارش باشد تا مثمر ثمر واقع شود.

ما از هر کسی توقع زیادتر از توانش داریم و از طرف انتظار داریم که طرف مقابل ما همه ارزشها را با هم داشته باشد و این بزرگترین عیب ما انسانهاست پس از هر کسی باید به اندازه توانش توقع داشته باشیم.

سوال: چه کنیم که دانایی ما زیاد شود؟

جواب: با آموزش و کاربردی کردن آن آموخته شده و دانایی ما ریزه ریزه بالا میرود نه یک دفعه

سوال: چرا اگر کسی برخلاف میل من رفتار شد من عصبانی میشوم .

جواب:چون خودت را از همه بالاتر می بینی و بقیه از نظر شما بی ارزش هستند. و انسان همیشه باید درکنار بقیه باشد نه بالاتر از بقیه

سوال: برای رهایی از فراموش کاری خودمان چه کنیم ؟

جواب: مدام به خود نگوییم که فراموش کاریم و جدول حل کنیم و سی دی گوش کنیم و در انجام کارهایمان دقت کنیم.برای انجام کارهای بهینه از ابتدا کم کم باید عادت به کار خوب کرد و بالاخره در انجام بهینه همه کارها موفق بود.

در ادامه  برای کوشش در برطرف کردن عیوب و ایرادهای شخصی صحبت شد که دوستان از ایراداتی که به شخصیتشان  نسبت داده می شود شاکی بودند که خانم مانا آنها را به صبوری و بالا بردن آستانه تحمل دعوت کردند و به دوستان توصیه کردند که اگر ایرادی که به شما نسبت داده می شود درست است که هیچ، رفع و رجوعش کنید و اگر نیست هم دلیلی برای ناراحت شدن وجود ندارد و اگر ایرادی به ما وارد می شود احتمالاً یک جای جای کار می لنگد پس اگر ایرادی به ما وارد می شود که احتمالاً در وجودمان هست اتفاقاً خوب هم هست چون مجبور می شویم که رفعش کنیم.

سوال: چگونه بر ترسمان برای انجام کارهاغلبه کنیم؟

جواب:تلاش کرده و به دل کار برویم اگر حل شد که شد اگر هم نشد لا اقل  ما تلاشمان را کرده ایم.

در آخر هم صفحاتی از جزوه جهانبینی مورد بحث قرار گرفت.

 تاریخ : جمعه 3 آذر 1396 | 11:48 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic