- سرزمین مهر - گزارش لژیون«سی دی مروارید»
به نام یکتا مروارید هستی


دوشنبه 96/9/13لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز و دوستان با دستور جلسه سی دی «ارتباط یادگیری با معرکه گیری و مروارید»

               
خانم مانا بعد ازسلام و احوال پرسی به سوالات مطرح شده بچه ها پاسخ داده و بعد از خلاصه گویی دوستان از سی دی ارتباط یادگیری با معرکه گیری صحبتهای خود را اینگونه آغاز کردند.
معرکه گیری با یادگیری ارتباط مستقیم دارد که هر جه یادگیری بالاتر برود معرکه گیری پایین تر می آید درست مثل ارتباط لاغری با کم خوری یا باید غذا نخوری که لاغر شوی اگر غذا بخوری چاق میشوی .

پس نمی توان هم معرکه گیر باشی هم یادگیری داشته باشی یا یک مثال دیگر در مورد معرکه گیری در کنگره چرا راهنما به او چیزی داد و به من یک چیز دیگر یا چرا به او این پله را داد و به من نه ، پس باید مواظب باشیم که درگیر حاشیه نشویم که به نق زدن بیفتییم درکنگره هم همینطور ،  اگر برای یادگیری آمده ایم نبایدحواسمان به حاشیه ها باشد چون از یادگیری دور و به معرکه گیری نزدیک میشویم.

و یا یک مثال تربیتی (پدر من به من چیزی یاد نداد ولی اینقدر خوب زندگی کرد که من خوب زندگی کردن را یاد گرفتم ) یعنی خوب زندگی کردن را باید با دیدن یاد گرفت و کسی آن را به ما آموزش نمی دهد.

مثال دیگر: در کنگره شاید همسفر به دلیل تلاش زیاد زودتر از مسافرش به رهایی برسد و لازمه این رهایی یادگیری ،آموزش ،تکرار و پذیرفتن بی چون و چرای راهنمایی کمک راهنما ست و اگر غیر از این باشد وارد حاشیه می شویم و یادگیری نخواهیم داشت.

پس همیشه باید دنبال یادگیری باشیم  به قول آقای مهندس رهایی یک گوهر نایاب است و وقتی ما دنبال آن گوهر نایاب باشیم دیگر دنبال هر چیزی که از نظر ارزش کمتر از آن گوهر باشد نمی رویم و هیچ چیز دیگری حواس ما را پرت نخواهد کرد. پس کسی که واقعاً دنبال رهایی باشد همیشه دنبال یادگیری و تغییر نگرش است و هیچ وقت گرفتار حاشیه نمیشود.

سوال: مسافرم شبها دیر به خانه می آید و من نگران میشوم.؟

جواب: مسافر را نباید زیر ذره بین گذاشت باید رهایش کرد تا او هم رها شود نباید به مسافر در حال سفر پیله کرد. همسفر باید ابتدا برای ساختن و رهایی خود تلاش کند  تا کم کم مسافر هم به کمک  راهمنایش آموزش دیده و در مسیر یادگیری قرار بگیرد .

سوال:مسافر من در خانه دائم در حال نق زدن است؟

جواب: بهتر است در چنین مواقعی سکوت اختیار شود  و به قول آقای امین  گاهی اوقات چیزی نگفتن سخت تر از یک چیزی گفتن است.هنر چیزی نگفتن خوب جواب میدهد .

با سکوت کردن خودمان راحتر هستیم چون با هر جواب دادن اول آرامش خودمان بهم میخورد یعنی اول خودمان درگیر میشویم بعد طرف مقابل را درگیر میکنیم پس بهتر است سکوت کنیم.

سپس خانم مانا در مورد سی دی مروارید بحث و گفتگو کردند ابتدا خلاصه سی دی از بچه ها پرسیده شد و در ادامه سی دی مروارید به بحث گذاشته شد.

سوال: آیا سق زدن و فال زدن درست است؟

جواب: مسئله این است که ما با حرف زدنمان یک تقدیری را میسازیم مثلا کاری را هر روز بدون ایراد و به خوبی انجام میدهیم و هیچ اتقافی در حین انجام آن کار برایمان نمی افتد ولی اگر در هنگام انجام همان کار دائم در مورد درست انجام دادن آن کار به ما تذکر داده شود ممکن است درست انجام نشود  و این به دلیل به هم خوردن تمرکز ما است.

در سی دی مروارید این نکته به ما گوشزد شد که گاهاً ما ادعا میکنیم که در حال انجام یک کار خوب هستیم ولی ناخواسته در حال زیر آب زدن دیگران هستیم مثلاً یک نفر را به مهمانی دعوت میکنیم ولی در حین مهمانی او را هدف نیش و کنایه هایمان قرارد میدهیم تا به نظر خودمان حال طرف را بگیریم آنقدری که اصلاً از آمدنش پشیمان میشود.

این زرنگی نیست که فکر کنیم به هدفمان رسیده ایم چون درجای دیگر حتما نتیجه نیتمان را خواهیم گرفت اعتقاد ما به جهان پس از مرگ است ما حتماً در آن جهان باید جوابگوی اعمالمان باشیم و همین امر در مورد مشکلاتمان هم صدق میکند مشکلات که اگر لاینحل بمانند مشکلات بزرگتری را برای ما به همراه خواهند داشت .

اگر ما در زندگی مشکلی داریم نباید از آن فرار کنیم باید به فکر حل کردن آن باشیم یک مشکل را حل کرده و سراغ مشکلات بعدی برویم(مشکلات را  لایه به لایه حل کنیم) اینگونه است که زندگی بهتری را در پیش رو خواهیم داشت.

نکته دیگری که خانم مانا به آن اشاره موکد کردند عمل سالم بود گفتند ما باید عمل سالم داشته باشیم همانطور که آقای مهندس می گویند (عمل سالم با وجود انسانهای ناسالم نتیجه خوب میدهد)  مثلا سکوت در برابر پررویی یک شخص نتیجه خوبی دارد چون باعث برقراری آرامش می شود.

در پایان هم خانم مانا با دعای پایانی به صحبتهای خود پایان دادند.تاریخ : جمعه 10 آذر 1396 | 01:31 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات