- سرزمین مهر - گزارش لژیون سی دی دیپلماسی
به نام یکتا آفریننده مهربانی


دوشنبه 96/9/20لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز و دوستان با دستور جلسه سی دی «دیپلماسی»

ابتدا خلاصه سی دی دیپلماسی از دوستان پرسیده و هر کدام از دوستان برداشت و نگاه خود نسبت به موضوع مورد بحث را بیان کردند.در ادامه خانم مانا به روابط بین افراد و مشکلاتی که در این ارتباط ممکن است به وجود بیاید اشاره ، و در قالب مثال به حل کردن لایه به لایه مشکلات اشاره کردند. و گفتند که در هر شرایطی مشکلات باید حل شود به هر نحو و به شکلی که هست چون فرار از مشکلات پیامدهای خاص خود را دارد و باید به آسیبهای بعد آن هم فکر کرد .


همه چیز را نمیشود به آسانی بدست آورد برای هر چیزی باید زحمت کشید چون هر چیزی بهایی دارد حل مشکلات هم همین طور باید قاطع و مصمم کمر به حل مشکلات ببندیم و برای حل آن تلاش و کوشش کنیم در مشکلات همیشه نباید دنبال مقصربود در واقع  به جای پاک کردن صورت مسئله باید مسئله را حل و مشکل را رفع و رجوع کرد.

سوال:شانس چیست؟

جواب: هیچکس با شانس متولد نمی شود شانس یعنی استفاده از فرصتهای خوب مثلا اعتیاد مسافر که فرصت حضور در کنگره را به ما داده از طرفی خود مسافر هم بخوبی در حال سفر است این یک شانس است .ولی گاهی اوقات ما با اقدامات غیر منطقی از شانس بدست آمده استفاده نمی کنیم و انتظار به هدف رسیدن را هم داریم مثل گیر دادن به مسافرکه هم آرامش خود ما را بهم میزند هم ممکن است سفر مسافر را خراب کند.پس اگر ما از ان فرصت بخوبی استفاده نکنیم در واقع شانس خود را از دست داده ایم.

ما در رفتار با مسافرمان باید به گفته راهنما دقت و توجه لازم را بکنیم و اگر خواهان رهایی هستیم همه دستورات کمک راهنمایمان را مو به مو اجرا  کنیم و به این نکته هم توجه داشته باشیم که مسافرمان هم تحت آموزش کمک راهنمایش هست پس نباید زیاد از حد از خود نگرانی بروز دهیم تا خدای نکرده سفر مسافر خراب شود .

اگر اینگونه رفتار کنیم به هدف و نتیجه دلخواه حتماً می رسیم.

در اینجا خانم مانا از خانم فیروزه خواستند تا سوالی را در مورد موضوع مورد بحث عنوان کرده تا بقیه به آن پاسخ دهند.

سوال:دیپلماسی چیست؟

جواب:دیپلماسی یعنی رفتار ،گفتار و کردارمان مخصوص جایی باشد که هستیم مخصوص یعنی هر جایی دیپلماسی مخصوص خود را دارد و این ما هستیم که با دیپلماسی و رفتارمان رفتار دیگران را با خودمان می سازیم و در واقع این خود ما هستیم که به دیگران اجازه میدهیم که چگونه با ما رفتار کنند.

یعنی اگر احترام میخواهیم باید با دیگران با احترام رفتار کنیم ، اگر دوست داریم برایمان سنگ تمام بگذارند باید برای دیگران سنگ تمام بگذاریم . پس این خود ما هستیم که به دیگران میگوییم که چگونه با ما رفتار کنند.

سوال:  با کسانی که در مواقع نیاز به ایشان کمک می شود ولی در موقعی که باید کمک کنند دریغ میکنند چگونه باید رفتار کنیم ؟

ما در زندگی با چند نوع شخصیت در ارتباط هستیم در اینجاست که دیپلماسی معنی پیدا میکند. که ما با هر کسی چگونه رفتار کنیم .

اول انسانهایی که نرمال هستند و در قبال کاری که برایشان انجام میشود متعهد هستند و حتماً در جایی جبران میکنند حتی بیشتراز کاری که برایشان انجام شده .

دوم کسانی هستند که ما به واسطه علاقه قلبی به آنها یا به واسطه این که با کسی که ما به او تعلق خاطر داریم در ارتباط هستند دوست داریم برایشان کاری را انجام دهیم.

سوم انسانهایی هستند که خودشان مشکل دارند و درک این موضوع برای ما سخت است پس ما باید بپذیریم که اینها رفتارشان دست خودشان نیست وما در رفتار با آنها باید جهان بینی خودمان را بالا برده تا بتوانیم رفتار نامناسب آنها را هضم کنیم به قول آقای مهندس حقیقت در ادامه نقاب از چهره برمیدارد همانند ماهی که از پشت ماه بیرون می آید و ما باید بدانیم که  وجود افراد نامتعادل در زندگی ما یک نعمت است چون باعث خود سازی ما میشود.

 ولی اگر با کسی که انسان متعادلی است درست رفتار میکنیم ولی او کم لطفی کرده و در مواقع لزوم از کمک کردن به ما خودداری میکند باید با اوسرسنگین شده و رابطه  را با او کم کرد.

در ادامه خانم مانا به تلاش برای حل مشکلات تاکید موکد کردند که همیشه نگوییم این مشکل قابل حل نیست و به چشم یک مشکل لاینحل به آن نگاه نکنیم و برای حل آن نهایت تلاشمان را بکنیم به قول آقای مهندس هر مشکلی یک راهی دارد اگر قرار بود دری باز نشود به جای آن دیوار می گذاشتند .

پس بهترین راه برای رسیدن به آرامش فکر کردن در مورد مشکل و سپس اقدام برای حل آن است نه نق زدن چاره کار است نه خشم و عصبانیت مشکل را حل مکیند پس باید یاد بگیریم که برای هر مشکل به جای به هم ریختن منطقی فکر کرده و راه حل درستی برای آن پیدا کنیم.

در آخر هم  خانم مانا تکالیف هفته آینده دوستان را مشخص و موضوع  مورد بحث را به پایان بردند.تاریخ : یکشنبه 26 آذر 1396 | 10:30 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات