- سرزمین مهر - در باب دستور جلسه هفتگی جشن همسفر

به نام دانندۀ رازها

رنگین‌کمان پاداش کسانی است که تا آخر زیر باران می‌مانند.

در باب دستور جلسه هفتگی: همسفر

به قلم همسفر مانا


بعد از رهایی دوباره می‌شویم همسفر!!! همسفر سفر دوم مسافرمان، این بار با حس‌های باز، با تخریب کمتر و عشق بیشتر، اینجاست که تازه هم‌زبان و هم حس شده‌ایم و دیده می‌شویم.....

همسفر کیست؟ همسفر واژه‌ای است برای آن‌هایی که سوختند و ساختند، آن‌ها که زیر ترکش‌های اعتیاد سوراخ‌سوراخ شدند و دم نزدند، کسانی که زیر بار سنگینی نگاه و حرف‌های دیگران له شدند، آن‌ها که مثل شمع سوختند تا روشنی‌بخش خانه‌ای باشند که اعتیاد آن را سرد و تاریک کرده بود، آن‌ها فکر می‌کردند صبوری پیشه کرده‌اند، درصورتی‌که تحمل می‌کردند نه صبوری، به‌راستی تحمل هم آستانه‌ای دارد که گاهی فشارها از آستانه تحمل می‌گذشت و تخریب‌های درونی و بیرونی نمودار می‌شد و درون همین تاریکی‌ها بود که جرقه‌ای زده شد در زندگی آن‌ها تا بتوانند از جرقه به نور برسند٬ آری رسیدند به این مکان مقدس. سرزمینی که در آن سفر، مسافر و همسفر تعریف شد. همسفران خودشان را نشان دادند و با حضورشان توانستند سفر مسافرشان را آسان کنند و به‌راستی شدند بال پرواز مسافرشان!

همسفران آموختند که تحمل نکنند٬ بلکه صبوری کنند٬ صبوری که با آگاهی همراه است، یعنی صبر کنند تا زمان یک کار برسد و نتیجه را ببینند٬ فهمیدند که در این صبر کردن باید حرکت هم بکنند چون صبر به‌تنهایی نتیجه‌ای ندارد٬ همگام با مسافرشان آمدند تا هم‌زبان و هم حس شوند مثل بازی فوتبال در این سفر باهم، تیمی کارکردند یعنی همسفر شرایط یک سفر ایده آل را فراهم کرد و پاس منجر به گل را به مسافر داد و او توانست از اعتیاد رها شود. همسفر آموخت رها کند تا به دست آورد٬ حالا به دست آورد رهایی را٬ به دست آورد ولی این پایان نقطه نبود که همسفر فکر کند با رهایی مسافرش از نقطه سیاه به رنگین‌کمان رسیده٬ باید بداند رنگین‌کمان پاداش کسانی است که تا آخر زیر باران می‌مانند.

برای رسیدن به رنگین‌کمان باید هنوز تلاش کند، هنوز آموزش ببیند، رهایی ابتدای باز شدن تمامی حس‌های مسافر و همسفر است. بعد از رهایی دوباره می‌شویم همسفر! همسفر سفر دوم مسافرمان، این بار با حس‌های باز، با تخریب کمتر و عشق بیشتر، اینجاست که تازه هم‌زبان و هم حس شده‌ایم و دیده می‌شویم. پس باید حواسمان را جمع کنیم اکنون با مسافری طرف هستیم که از تاریکی به روشنایی رسیده و متوجه خسارت‌ها و ناکامی‌های دوران اعتیادش شده و با توجه به آموزش‌هایی که گرفته می‌خواهد کم‌کم جبران خسارت کند از همۀ خسارت‌هایی که در زمان اعتیاد به وجود آورده است. در اینجا باز همسفر در کنار مسافر و پا به‌پای مسافر به میدان می‌آید چون جبران خسارت کردن نتیجه‌اش به خانواده برمی‌گردد و در تحکیم بنای خانواده مؤثر است و همسفر خواسته‌ای جز این ندارد.

حالا روز همسفر است به اعتقاد من از اول سفر هر روز، روز همسفر است ولی همیشه یک روز را بهانه‌ای می‌کنند برای تقدیر و تشکر؛ آری! امروز بهانه‌ای است برای سپاس‌گزاری از همسفران و این روز به خاطر این است که شما مسافران محترم همیشه قبل از سفرتان را به یاد بیاورید که از کجا به کجا رسیدید، اکنون‌که از هر لحاظ به یک تعادل نسبی رسیدید فراموش نکنید همسفرانی بودند که شما را حمایت کردند و آرامشتان را تأمین کردند پس قدر همسفرتان را بدانید که سپاس‌گزاری٬ یکی از مهم‌ترین آموزش‌های کنگره است.

نویسنده: همسفر مانا

تایپ: همسفر فخریتاریخ : یکشنبه 26 آذر 1396 | 11:26 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic