- سرزمین مهر - گزارش لژیون سی دی کلسیم
به نام یکتا خالق هستی


دوشنبه 96/10/11لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز و دوستان با دستور جلسه سی دی «کلسیم»

خانم مانا  ابتدا در مورد سی دی کلسیم و برداشت  از آن از دوستان سوال کرده و صحبتهای خود را با  موضوع سفر بهینه آغاز نموده و متذکر شدند که در جریان این سفر باید سیستم ایکس راه افتاده و به حد بهینه برسد زیرا سیستم ایکس و دی اس تی یک پکیج است باید هم  ot را سر وقت بخوریم هم همیشه در کلاس حضور داشته باشیم به قول آقای خدامی  غیبت و صندلی خالی در کنگره فاجعه است کسانی سفر خود را به موقع و خوب تمام میکنند که سر موقع و دائم در کنگره حضور داشته و در کنار آن OT  را هم سر موقع مصرف میکنند و به این شکل است که تغییر کرده به خواسته خود می رسند.

سوال: با وجود مداومت بر تغییر علت عدم تغییر چیست مثلا ً پروسه غر زدن؟

جواب: همین که شخص یک خصلت منفی را در وجود خود پیدا کرده و به این درک رسید که این یک ضد ارزش است که باید روی آن کار شود این خود گامی بزرگ درحرکت به سمت حل و رفع آن ضد ارزش  ودر نهایت تغییر و تبدیل آن به ارزش می باشد.پس درک انجام ضد ارزش از طرف شخص، خود نیمی از راهی است به سوی تغییر.

مثلاً اگر شی در خانه نیاز به تعمیر داشته باشد تشخیص خرابی نیمی از راه تعمیر آن شی است چون بعد از تشخیص حتماً حرکت در جهت تعمیر آن وسیله انجام خواهد گرفت.

پس همین که پروسه غر زدن که یک صفت و خصلت منفی است را در شخصیت خود پیدا و منیت را کنار گذاشته و به آن اعتراف کردیم این خیلی مهم است چون با پذیرفتن اشکال شخصیتی در جهت رفع آن تلاش خواهیم کرد.

سوال: با وجود آن که به یک ضد ارزش در وجودمان پی برده و راه حل آن را هم پیدا کرده ایم پس چرا قدم اول برای رفع آن مشکل و سخت است؟

جواب: این شیطان است که جلوی حرکت به سمت حل مشکل را میگیرد پس ما باید سعی کنیم بر آن غلبه کنیم.

سوال: با مسافرمان چگونه رفتار کنیم که هم خودمان در آرامش باشیم و هم مسافرمان به آرامش برسد.

جواب: اگر خود همسفر تلاش کند که در آرامش باشد و زمینه آرامش را فراهم کند مسافر هم خود به خود به آرامش می رسد.

برای رسیدن به آرامش باید برای گفتار و رفتارمان زمان مناسب را انتخاب کنیم تا مؤثر باشد و ما را به هدف برساند.وقتی در یک زمان نامناسب لب به سخن گشوده و رفتار نابجا از خود نشان دهیم قطعاً به نتیجه نخواهیم رسید.

سوال: اگر بخواهیم همیشه در مقابل فردی که موجب بر هم خوردن آرامش روحی ما میشود تواضع کنیم شخص مقابل متوقعتر میشود راه حل آن چیست؟

جواب: در این موارد باید دوربین بد بینی را از روی طرف مقابل برداشته و به طرف خود بچرخانیم و روی رفتار اطرافیان زوم نکنیم تا حواشی را ندیده یا کمتر ببینیم.

نکته: اگر در وجود بدترین افراد دقیق شویم و به دید مثبت نگاه کنیم قطعاً به نکته مثبتی خواهیم رسید و اگر در شخصیت انسانهای مثبت دقیق شویم درآنها هم ممکن است مورد منفی وجود داشته باشد.

پس بهتر است که یکبار هم که شده خودمان را جای طرف مقابل گذاشته و خود را مورد محاسبه قرار داده و به قضاوت خودمان بنشینیم و در صدد کشف ضد ارزشهای خود بوده و برای تغییرات شخصیتی تلاش کنیم.

ولی متاسفانه همیشه به جای اینکه استاد تغییر باشیم قربانی تقدیر می شویم . داستان پادشاه و تخته سنگ مثال خوبیست براین مسئله در زمانهای قدیم پادشاهی بود که تخته سنگ بزرگی را در میان راهی که مسیر عبور و مرور مردم بود قرار داد و در گوشه ای پنهان شد تا عکس العمل افراد را ببیند همه با دیدن تخته سنگ چیزی می گفتند ورفتاری از خود نشان داده و رد می شدند  تا این که یک پیر مرد هیزم شکن که از آن راه رد میشد بدون غر زدن سنگ را برداشت و زیر آن یک کیسه طلا دید پادشاه جلو آمد و به پیرمرد گفت این پاداش کاری است که انجام دادی ،پاداش تلاشی که کردی پس ما هم باید در جهت تغییر خود تلاش کنیم و پاداش آن را که همان رسیدن به هدف است را بگیریم وبه آرامش برسیم .تاریخ : جمعه 15 دی 1396 | 07:44 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic