- سرزمین مهر - گزارش لژیون سی دی حقه های نفس
به نام یکتا خالق هستی


دوشنبه 96/10/18لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز و دوستان با دستور جلسه سی دی «حقه های نفس»

خانم مانا بعد ازسلام و احوال پرسی به سوالات مطرح شده بچه ها پاسخ داده و بعد از خلاصه گویی دوستان از سی دی «حقه های نفس » صحبتهای خود را  در مورد هوشمند بودن کائنات  شروع کرده و چنین ادامه دادند که کائنات هوشمند هستند ولی عاقل نیستند یعنی قدرت تجزیه تحلیل ندارند و یک چیزهایی برای کائنات تعریف شده . وقتی یک اتفاق خوب برای یک شخص می افتد مثلا شخصی ازدواج می کند یا در یک مسابقه برنده می شود وقتی ما از خوشحالی آن شخص خوشحال شدیم یعنی ما هم از آن اتفاق خوشمان آمده و آن اتفاق را دوست داریم پس برای ما هم اتفاق خواهد افتاد چون کائنات می فهمد که این موارد برای ما خوشحال کننده بوده ولی اگر از اتفاقات خوب خوشحال نشدیم برای ما اتفاق نمی افتد. مثلا اگر ما یک وسیله نقلیه خراب داشته باشیم و از روی عصبانیت بگوییم کاش این هم از بین میرفت کائنات نمیتواند درک کند که ما از روی عصبانیت این حرف را زده ایم و ممکن است آن وسیله را از دست بدهیم و این مفهوم همان ضرب المثل (طرف از هر چیزی که بدش می آید سرش می آید) یعنی این که ما وقتی اعلام میکنیم که فلان چیز را نمیخواهیم حتماً به سرمان می آید.

 

 

پس ما باید حواسمان باشد که دلهایمان را صاف کنیم که از خوشحالی دیگران از ته قلب خوشحال شویم تا برایمان اتفاق بیفتد هیچ وقت حسرت داشته های دیگران را نخوریم که اگر کسی چیزی دارد که ما نداریم حتما الان آن فرد به مرحله ای رسیده که لیافت داشتن آن موقعیت برایش فراهم شده است.شاید بعدا به ما هم بدهد. پس مقایسه ممنوع است چون ما از قبل دیگران خبر نداریم.

قانون جشمه؟ قانون جشمه در فیزیک چنین میگوید که اگر ذره ای در فضا وجو داشته باشد و بخواهد که نورانی باشد و انرژی بدهد دیگر ذرات نمیتوانند هیچ تاثیری منفی روی آن داشته باشند. انسان هم مثل همان ذره است که اگر بخواهد کاری را انجام دهد می تواند بکند و عکس آن هم صادق است. حال اگر ما بخواهیم مثیت باشیم  یک خط مثبت از خودمان ساطع کرده و انرژیهای مثبت اطراف را جذب میکنیم حتی اگر میزان انرژیهای مثبت اطراف کمتر از منفی هایش باشد. و کم کم این انرژیهای مثبت روی هم جمع شده و هر روز ما نورانی و نورانی تر می شویم .

مثل زمانی که ما همیشه در کنگره حضور پیدا میکنیم و در گوش کردن و نوشتن سی دیهایمان مداومت میکنیم و هر روز یک ارزش را جایگرین یک ضد ارزش کرده تا کاملا زندگیمان پر از ارزش و خالی از ضد ارزشها می شود. به طوری که دیگران از کنار ما بودن لذت می برند و برای دیگران دلنشین می شویم.

سوال: پس نقش خانواده و جامعه در شکل گیری شخصیت ما چه می شود؟

نقش جامعه این است که کار ما را راحت میکند.اگر ما در جامعه مثبت زندگی کنیم کار ما راحتر خواهد بود یعنی انرژیها را راحتر می گیریم. ولی اگر در جامعه ای که بار منفیش زیادتر باشد کار ما سخت تر می شود. پس در جامعه با بار منفی ما باید تلاش کنیم که داناییمان را هر چه بیشتر بالا ببریم چون هرچه دانایی ما بالا برورد بیشتر بار مثبت را پیدا میکنیم یعنی آنقدر عاقل می شویم که نیروهای منفی به ما تحمیل نمی شوند.

پس آدم دانا کسی است که وقتی یک مورد منفی در زندگی دارد دائم تکرار نمیکند تا انرژی خود را از دست بدهدچون وقتی ما از خوبیها میگوییم نا خود آگاه حالمان خوب میشود و انرژی میگیریم ولی وقتی از منفیها بگوییم انرژی از دست میدهیم. پس اگر میتوانیم مورد منفی را حل کنیم حل کنیم در غیراینصورت از گفتنش خوداری کنیم  و در محیط (منفی )هم قرار نگیریم تا لا اقل انرژی خود را از دست ندهیم.

حقه (یه ذره دیگه) این مورد، حقه نفس است که برای انجام کارها ما همیشه به کار میبریم و این باعث عقب گرد کردن و به هدف نرسیدن ما میشود. در این مورد حقه نفس ما را گول میزند تا کاری انجام نشود ولی ما باید مبارزه کنیم و گول نخوریم و حواسمان به این قبیل حقه ها از طرف نفس باشیم. و کم کم سطح انرژیمان بالا میرود و این بالا رفتن سطح انرژی ما را شاد میکند و میتوانیم تصمیم گیری خوبی داشته باشیم. یعنی حالمان خوش است پس دوست داریم که از خود حرکتی نشان دهیم و کار مثبتی انجام دهیم. ولی اگر سطح انرژیمان پایین باشد دائم کارها را عقب می اندازیم و از زیر کار جا خالی میکنیم . و اصلا هیچ کاری را روی برنامه انجام نمیدهیم.نکته این که همیشه اول وقت ما انرژی صد در صد را داریم و کارهایمان بهتر پیش میرود .

حال باید ما بر نفس غلبه کنیم و حقه نفس را خنثی کنیم. به صورت  ذره ذره ما برعکس عمل کنیم و هر چه نفس میگوید عملا انجام ندهیم و کاری که میبینیم درست است انجام دهیم تا پیشرفت حاصل گردد.

سوال: چرا با وجود برنامه ریزی در کارها و تفکر در مورد شروع کار از انجام و شروع کار می ترسیم؟

جواب: باید منطق را به کار بیندازیم و وقتی کاری را عاقلانه شروع میکنیم و برنامه ریزی میکنیم و میدانیم برنامه ریزی درست است  با توکل باید کار را شروع کنیم .به قول آقای مهندس  ما تفکر میکنیم برنامه ریزی و مشورت میکنیم به امید موفقیت جلو می رویم و به خدا توکل میکنیم  یا جمله آقای امین (ما به شکست  فکر نمیکنیم  چون که عاقلانه با تفکر به سوی پیروزی میرویم و به خدا توکل میکنیم). در اینجاست که خدا و کائنات هم به کمک انسان می آیند و هدف میسر میشود.

سوال: منظور از پس انداز انرژی مسافر در طول سفر در کنگره به چه معناست؟

جواب: بچه ای که راه رفتن را تازه یاد گرفته اگر مانع کوچکی سر راهش باشد خیلی زود زمین میخورد در صورتی که یک انسان کامل اینگونه نیست سفر اولیها هم مانند همین بچه هستند چون تازه وارد هستند باید دائم درکنگره حضور داشته باشند  و دائم انرژی بگیرند و انرژی پس انداز کنند چون احتمال لغزششان زیاد است .

در پایان جلسه هم جزوه جهانبینی  مورد بررسی  قرار گرفت وجلسه با دعای پایانی به اتمام رسید.تاریخ : شنبه 23 دی 1396 | 11:24 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic