- سرزمین مهر - گزارش لژیون سی دی علمی

 به نام یکتا دانای هستی

دوشنبه 96/10/25 لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز و دوستان با دستور جلسه سی دی «علمی»


این هفته خانم مانا بعد از پرسش و پاسخ دوستان در مورد سی دی علمی صحبتهای خود را اینچنین آغاز نمودند.یک سری از موضوعات هستند که در دانشگاه مورد آزمایش ، تحقیق و بررسی قرار میگیرد حالا یا این موارد به نتیجه میرسد واثبات می شود که به آنها موضوعات علمی گفته میشود.یا به نتیجه نمیرسد که به آن موضوعات آکادمیک گفته میشود.

ولی یک سری از موارد هستند که آکادمیک نیست ولی علمیست مثل کاری که آقای مهندس در حال انجام آن است چون موضوعی است که جواب داده و سالی 20000 رهایی نتیجه آن است حالا ممکن است این آمار کمتر هم باشد ولی هر جایی پرت خودش را دارد یا مثلا بهترین درخت گردو هم چند تا گردوی ناسالم در آن پیدا میشود.ولی درصد پرت یا ناسالمی مهم است مثلا درصد برگشت افراد سمت مصرف در کنگره چقدر است یا در فلان کمپ چقدر است هر چه قدر پرت کمتر باشد یعنی این که آن موضوع پر بازده تر بوده . موضوع کنگره هم همینطور است درست است که نتیجه و رفلکس خوبی داشته ولی علمی و دانشگاهی نیست که آن هم در آینده انشالله حتما انجام خواهد شد.

بحث علمی و آکادمی از زمانهای خیلی قبل تر هم بوده مثلا کشف میکروب توسط پاستورکه تا عنوان شد رد شد چون در دانشگاه به اثبات نرسیده بود وناشناخته بود.

اما هر چیزی علمی هم ممکن است درست نباشد مثل URD(سم زدایی)دستگاه سم زدایی علمی است ولی در عمل جواب نداده چون هر کسی که اقدام به سم زدایی کرده تا پای مرگ رفته پس کار علمی هست ولی نتیجه درست نداشته است.

این عمل سم زدایی خطرناک و قابل برگشت است ولی آقای مهندس میگویند اگر چیزی را از کسیگرفته می شود باید یک چیز دیگری جایگزین شود تا بتوان از آن نتیجه دلخواه گرفته شود. به طور مثال حضور درکنگره هرکسی که به کنگره می آید به امید گرفتن آموزش ورود میکند تا در ازای وقت و انرژی که میگذارد ثمره و نتیجه اش را هم بگیرد.

علم چیست؟

علم یعنی دانستن علم یعنی این تغییر،تبدیل،ترخیص پس چیزی که این سه المان در آن وجود داشته باشد علم نامیده می شود. مثلا ما به کنگره می آییم تغییر میکنیم تبدیل به یک انسان دیگر میشویم و سپس از ضد ارزشها رها می شویم.

سه چیز برای علم مهم است 1- متون علمی 2-آموزش دهنده3- آموزش گیرنده

آموزش گیرنده:مثلا امکان حضور فرد مسن در کنگره وجود ندارد چون به دلیل شرایط سنی نامناسب از آموزش این فرد جواب نمیدهد.

آموزش دهنده:آموزش دهنده هم باید شرایط ویژه داشته باشد مثلا جز رها شده ها باشد تا بتواند به خوبی موارد را به مسافر و همسفران القاء کند. باید درد این راه و زحمت این سفر را کشیده باشد که بتواند هم به خوبی کمک کند هم به همسفر و مسافران امید بدهد که روز رهایی هم فرا میرسد.(سخن چون از دل برآید لاجرم بر دل نشیند).

سوال: ما نمیتوانیم مشکلاتمان را حل کنیم و مشکل ساز می شویم یعنی چه؟

ما نمیتوانیم مشکل خودمان را حل کنیم پس نباید مشکل روی مشکل بیاوریم مثلا اگر مسافرمان در حال سفر هست و درست سفر نمیکند تا مشکل سفر مسافر حل نشده به امید بهتر کردن سفردست به اقدامی دیگر نزنیم که این اقدام شاید نه تنها سفر را بهبود نبخشد بلکه مشکل بزرگتری را به بار بیاورد و کار را سختتر کند.

در ادامه خانم مانا در مورد القاء و الهام هم صحبت نمودند بدین شرح الهام گرفتن داریم هم منفی هم مثبت مثلا در یک مکانی ایستاده ایم یک دفعه به ذهنمان خطور میکند که جابجا شویم و بعد می بینیم مثلا یک سقفی در آنجا فرو میریزد.

حال ما برای اینکه الهامات خوب و مثبت را دریافت کنیم باید ضد ارزشها را در وجودمان بشناسیم و کنار بگذاریم  فرض کنیم ما در داخل یک جنگلی هستیم که در آن صدای حیواناتی مثل شیر پلتگ خرس فیل و... به گوش میرسد حالا آیا ابا این صداها  صدای بلبل و قناری به گوش میرسد مسلماً خیر پس ما برای شنیدن صداهای دلنشین باید آرامش داشته باشیم .

با این اوصاف اگر ما افسرده هستیم دائم در گدشته سیر میکنیم (آن روز فلان اتفاق افتاد ، آن روز فلانی فلان حرف را به من زدو...) اگر مضطرب هستیم در حال سیر در آینده هستیم(در آینده چه میشود در آینده من چکار باید بکنم و...) ولی اگر احساس آرامش میکنیم در حال زندگی طبیعی و سیر در زمان حال هستیم. ما باید از گدشته ها عبرت بگیریم ولی به دوش نکشیم و خودمان را ببخشیم و وارد حال بشویم و آینده هم که هنوز نیامده.تاریخ : یکشنبه 1 بهمن 1396 | 03:23 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات