- سرزمین مهر - گزارش لژیون ریتم و جزوه جهانبینی

به نام یگانه خالق آفرینش

دوشنبه 96/11/16 لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز و دوستان با دستور جلسه «ریتم و جزوه جهان بینی»


جلسه با حضور گرم خانم مانا و بعد از سلام و حال و احوال با پرسش و پاسخ شروع شد و خانم مانا سوالات دوستان را پاسخ داده سپس صحبت خود را شروع کردند به شرح زیر:

ابتدا در مورد پس انداز مالی و همچنین عاطفی صحبت شد که هر کسی باید به پس انداز به شکلهای مختلف اهمیت داده  تا در مواقع لزوم بتواند از اندوخته خود استفاده کافی ببرد.

انواع پس انداز: پس اندازمالی پس انداز عاطفی پس انداز جسمی

پس انداز مالی که برای همه واضح و روش است همان پس انداز سرمایه برای آینده میباشد.

 در مورد پس انداز عاطفی به این صورت است که انسانها باید در جوانی مهربان باشند و به همه محبت کنند تا در پیری همه از بودن با او لذت ببرند

پس انداز جسمی  یعنی این که انسان باید کمی از توانایی جسمی خود را برای روزگار پیری نگه دارد یعنی در جوانی و زمانی که قدرت و بنیه خوب بدنی دارد به فکر افتادگی خود در پیری هم باشد .

جسم ما دارای خاصیتی است که خودش خودش را ترمیم میکند یعنی هر سال رشد می کند و بزرگ می شود ولی ما متوجه رشد دست یا اعضای بدن خود نمی شویم.آقای مهندس می گویند اگر ما یک ماشین را در پارکینگ خانه برای چند روز پارک کنیم مستهلک نمی شود و خرابیش کمتر است ولی یک انسان اگر چند روز بی حرکت بماند همان عدم تحرک باعث ضعف و بیماریش می شود پس انسانها با حرکت شارژ شده و زندگی میکنند ولی ماشینهای صنعتی هر چه قدر استفاده شوند استهلاک بیشتری دارند.

همانطور که قبلاً گفته شد بدن ما دارای قابلیت ترمیم خود را دارد بعضی مواقع با ترشحات داخلی و گاهی با تزریق چیزی از بیرون به بدن باید این ترمیم انجام میشود.

پس این مسئله به ما گوشزد میکند که ما بر روی جسم خود تاثیر داریم یعنی با مصرف مواد غذایی خوب ورساندن مواد مورد نیاز بدن به این ترمیم کمک بهینه کنیم.

نکته ایی که هست این که ما نباید این مورد را با کارکرد ژن در بدن اشتباه بگیریم چون کار ژن در بدن انسان فقط دستور دادن است. در مقایسه بدن با یک ساختمان  مواد غذایی که ما میخوریم مانند وسایل داخل خانه است  آ جر و نما هم مثل همان موادی است که بدن خودش میسازد ژن مانند اسکلت(میلگرد و مواد به کار گرفته شده در عمق ) ساختمان است پس ژن در بدن ما اساس و پایه بدن ما است و ما حتی با رساندن مواد غذایی مفید به بدن روی ژن هم تاثیرگذار باشیم. و بدنمان را سالم نگه داریم.

سوال:درمان نگهدارنده چیست؟

جواب: یعنی مداوای سطحی و رفع درد مثل خوردن مسکن برای رفع دندان درد شاید درد را تا رسیدن به پزشک  و انجام درمان کلی تسکین دهد ولی درمان قطعی نمیکند.

مثلا یک مصرف کننده برای ترک یک مخدر یک مورد دیگر را جایگزین میکند مثلا ً الکل جای تریاک یا ... که این درمان قطعی نیست فقط ما را نگه میدارد.رها نمیشویم از درد درمان نمیشویم و ما همیشه درمانهایمان نگه دارنده است یک قرصی را تجویز میکنند و ما میخوریم و فکر میکنیم که بهتر شده ایم در صورتی که درمان نشده ایم فقط به طور مقطعی دردمان کم شده و اصل درد ما سر جایش هست فقط علائم آن کم میشود.

مثلاً در مقوله اعتیاد این که بر اثر مخلوط شدن مواد با انسان اعتیاد به وجود می آید حالا ما باید برای درمان هم در مورد مواد شناخت داشته باشیم هم در مورد انسان (نفس،روح، جن و...) .

پس یک فرد حال خراب باید شناخت کامل ازانسان داشته باشد تا بتواند صور پنهان خود را ترمیم کند.

مثلاً اگر ما در مورد دیگران به قضاوت بنشینیم یا سرک بکشیم در زندگی دیگران اول از همه روان خودمان را خراب میکنیم  پس ما نباید به عمق زندگی دیگران کار داشته باشیم چون با این  کار به خودمان آسیب میزنیم تا دیگران.درادامه به 5 حس درون صور آشکار و 5 حس بیرون صورپنهان اشاره شد. 5 حس درون را که همه می شناسیم ولی 5 حس بیرون چیست؟ همان احساسهایی است که در هنگام خواب با ما هستند و برای ما قابل درک نیستند زیرا ما آنها را نمی بنیم چون ما چیزهایی را که میبینیم قبول میکنیم و چیزهایی که برای ما قابل دید نباشد را درک نمی کنیم و اگر بخواهیم درک درستی از آنها داشته باشیم نیاز به نشانه ای از طرف آنها باشد مثل آتشی که در دور دست اتفاق افتاده و ما نمی بینیم مگر با نشانه های آن که همان دود آتش است.

حال این 5 حس بیرون هم همینطور است چون از حیطه درک ما خارج است . برای درک آن بهترین مثال همان خواب دیدن است که ما خواب هستیم ولی در خواب به مسافرت میرویم و... حال کسانی از 5 حس بیرونشان بهتر ارتباط بر قرار میکنند که به تزکیه و پالایش رسیده و احساسشان از آلودگی خارج شده باشد.

سوال :حس چیست؟

جواب :حس اولین نیروی به کار گیری قوه عقل است یعنی حس عقل را به کار میگیرد .

مثلا ما سردمان است عقل به ما فرمان میدهد که لباس گرم بپوشیم یا گرسنه هستیم عقل به ما فرمان خوردن غذا میدهد و... . برای همین است که میگوییم عقل فر ایزدی دارد عقل اشتباه نمیکند مگر اینکه حس اطلاعات غلط به او بدهد.عقل قدرت تجزیه و تحلیل دارد ولی در صورتی این تجزیه وتحلیل درست از کار درمی آید که حس اطلاعات درست به  عقل داده باشد در غیر این صورت عقل هم فرمان اشتباه میدهد.

مثل یک فرمانده لایق در جنگ که اگر آمار درست از نفرات دشمن در اختیار داشته باشد حتماً پیروز  میشود ولی اگر از ناحیه آماری که در رابطه با تعداد نفرات دشمن باید به او داده شود اشتباهی رخ دهد قطعاً شکست خواهد خورد هر چند فرمانده لایق و کار آمدی باشد.این دلیل به ناکار آمدی فرمانده نیست اطلاعات غلط با عث شکست شده.

حس هم در بدن ما مانند یک خبرنگار است که در بدن اطلاعات را جمع آوری کرده و به عقل میدهد. کابرد دیگر حس برای ایجاد ارتباط و برقراری ارتباط است ما یک مثلث ارتباط داریم نور،صوت،حس این سه چیز با هم با عث ایجاد ارتبا میشود و اگر یکی از این س ظلع نباشد برقراری ارتباط سخت یا غیر ممکن میشود.

حال این حس در جهان مادی به نیرو تعبیر میشود مثل زمانی که میخواهیم کاری را انجام بدهیم ولی حس آن کار را نداریم درنتیجه کاری هم انجام نمیشود.

حال این نیرو به چه شکل به وجود می آید  این نیرو  دو رشته دارد یکی در درون و یکی در بیرون و برای جذب این دو سر باید دارای بارهای مختلف باشند مثل آهن ربا حال اگریک از این دوسر خنثی باشد  فرآیند جذب انجام نمی شود .

پس ما باید خودمان را خنثی کنیم مثبتها و منفی ها سر جای خودشان باشند .آنقدری خنثی که تحت تاثیر نیروهای نا خواسته قرار نگرفته و در هر شرایطی دچار تنش و تغییر رفتار نشده و جذب محیط نباشیم.

حال باید تلاش کنیم تا احساسمان را قوی کنیم ولی قبل از تقویت احساس باید به فکر ظرفیت آن هم باشیم چرا که  اگر بدون اینکه ظرفیت حسمان را زیاد باشد  فقط حسمان زیاد شود دچار انفجار سولی می شویم مثلاً ما ظرفیت یک مقام ،دارایی ،سمت و... را نداریم و اینها شامل حالمان میشود دراینجا جو گیر شده  و دچار انفجار سلولی می شویم. مثل بارفیکس زدن فردی که بدنش توانایی بارفیکس زیاد را ندارد ولی فرد اقدام به  بارفیکس به تعداد زیاد میکند که این  باعث ایجاد اشکال در جسم فرد میشود.حال این انفجار در صور پنهان هم اتفاق می افتد  مثل زمانی که خواهان انجام کاری هستیم ولی اقدام نمیکنیم که  رفع این خصیصه اخلاقی به کمک حقه های نفس و ایجاد انگیزه امکان پذیر و قابل حل می باشد .

تاریخ : یکشنبه 22 بهمن 1396 | 03:58 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic