- سرزمین مهر - کوه
به نام یگانه آفریدگار هستی
دوشنبه 97/2/3 لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز   و دوستان با دستور جلسه «کوه»


در ابتدا بعد از سوال در مورد دستور جلسه کوه و مرور خلاصه نویسی دوستان از طرف راهنمای عزیز عنوان شد که برای کمک به یک انسان دیگر باید یک انسان درست و واقعی بود و ما زمانی میتوانیم به دیگران کمک کنیم که خودمان انسان درستی باشیم یکی از آیتمها و نشانهای یک انسان واقعی بودن  هم دوری ازغیبت است یک همسفر خوب هم باید در کنار بقیه صفات درست و ارزشمند دوری از غیبت را هم مد نظر داشته باشد.


مسئله غیبت یا کلاً همه ضد ارزشها اولین ضرری که میزند به خودمان میزند چون در جریان یک ضد ارزش  انرژی که باید صرف  لذت وشادی ما شود در جهت منفی بکار  گرفته شده و موجب  به هم ریختن آرامش ما میشود.چون هر ضد ارزشی پیآمدهای خاص خود را دارد یعنی لحظه ای نیست که دریک لحظه تمام شود آثار آن در طول روز در انسان باقی می ماند و می تواند بقیه کارهای روزمره را هم تحت تاثیر قرار دهد. پس ما باید تلاش کنیم برای تغییر ،از ضد ارزشها به ارزشها تغییر موضع بدهیم تا در جهت رسیدن به تکامل موفق باشیم. و اولین گام در جهت تغییر، پذیرفتن عیب و ایرادهای وجودیمان است. اگر ما بپذیریم که دارای ضد ارزش هستیم به دنبال درمان آن نیز میرویم.یک همسفر بال پرواز مسافرش است مسافری که بال خودش شکسته است و یک همسفر اگر بال پروازش سالم باشد میتواند به او کمک کند پس قدم اول درکمک به مسافر در طول سفر تغییر و تکامل همسفر است و تنها در این صورت است که بال سالم همسفر کمکی برای بال شکسته مسافر شده و ناجی او میشود.

یک رهجو باید قبل از فکرکمک به مسافر اول به فکر تغییر و حس خوب خودش باشد چون تنها در صورت حال خوش و حس خوب است که میتوان در برابر یک مسافر با حس و حال خراب صبوری کرد تا او هم به نتیجه برسد. یک همسفر اگر به فکر تغییر خود نباشد ، اگرخود را اصلاح نکند و اشکلات را فقط و فقط در وجود مسافر بیند بعد از سفر از مسافرش جا مانده و نمیتواند قدم به قدم با خواسته های مسافر پیش برود و این خود باعث مشکلات بعدی میشود.

در ادامه در مورد توازن  و تعادل و حد و حدود بین خودخواهی و قربانی بودن فرد در طول زندگی بحث شد.همانطورکه آقای مهندس هم اشاره میکنند حضور در کنکره نباید به زندگی روز مره لطمه ای وارد کند باید بین فعالیت و حضور درکنگره و امورات روز مره زندگی مرز قائل شد. همینطور بزرگ فکر کردن آقای مهندس به بزرگ فکر کردن تاکید میکنند چون این دو پارامتر انسان را از درگیری با حواشی و ناامیدی دور میکند.

اگر من فکر کوچکی داشته باشم  مثلا خرید یک وسیله برای زندگی و به آن نرسم هم ناامید میشوم و هم درگیر نداشته های زندگی و ضعف مالی میشوم ولی اگر یک فکر بزرگ داشته باشم و به اهداف بزرگ فکر کنم رسیدن به آنها طول میکشد و در طول مسیر حتماً  توشه ای از این حرکت برایمان ذخیره میشود هر چند کوچک ولی همین  تغییرات کوچک همین اهداف کوچک باعث امیدواری و رسیدن به انتهای راه میشود و اگر در مسائل کوچک شکست خوردیم با امید به رسیدن به هدف اصلی و مصمم به ادامه راه پرداخته و در صورت میسر نشدن هدف اصلی همین دستاوردهای کوچک و تغییرات جزیی هم  در طول زندگی موثر و در ساختار کلی برایمان مفیدند.

 مثلاً  همانطور که ما برای انجام بهینه هر کاری نیاز به ابزار و وسایل مورد نیاز آن کار داریم برای برای تغییر دیدگاه نسبت به جهان هم همینطور مهمترین و اولین قدم برای رسیدن تکامل و رهایی از بند ضد ارزشها هم ابزار و وسایلی مورد نیاز است. که همان جهان بینی است. جهان بینی یعنی دید و برداشت ما از محیط اطرافمان که این برداشت بسیار مهم است مثل میزان فضایی که ما از داخل سوراخ کلید در می بینیم یا میزان فضایی که با باز شدن در می بینیم. یعنی بیننده یکیست، فضا یکیست، محل مورد دید هم یکیست ولی نوع دید فرق میکند پس در جهان بینی ما به عوض کردن نوع نگاه می پردازیم.

در جهان بینی و کنگره  انسان به کوه تشبیه شده و لژیون به  یک رشته کوه بعنی میزان دانایی و میزان تکامل هر رهجو در لژیون مشخص میشود. مثلا یک کمک راهنما با رسیدن به جایگاه کمک راهنمایی ادامه مسیر آموزشهای خود را طی میکند و  رسیدن به این جایگاه به معنای  پایان آموزشهای قبلی نیست زیرا حضور در جمع و در لژیون آگاهیها و اطلاعات بیشتری را می طلبد . ممکن است یک فرد در زندگی فردی خود را کامل و بی نیاز از ادامه آموزش ببیند ولی با حضور در یک جلسه عمومی است که به نیاز خود نسبت به ارتقاء سطح آگاهی و دانش خودپی می ببرد.

پس حضور در لژیون باعث می شود که افراد از هم انرژی بگیرند و میتوانند به هم دیگر کمک کنند .

سوال : چرا انسان به کوه تشبیه میشود ؟

انسان با کوه بودن انرژی ها را جذب میکنیم یعنی مثل کوه که ابرها را به سمت خود جذب کرده و آنها را فشرده کرده و به برف و باران تبدیل میکند انسان هم می تواند جذب انرژی کند و مانند کوه مرتفع شود. و این جذب انرژی ممکن نیست جز با آموزش و ارتقاء سطح آگاهی و تقویت جهان بینی و تنها با آموزش و کار بر روی صور پنهان است که انسان  با تبدیل ضد ارزشها به ارزشها ابتدا به تپه و سپس به یک کوه بلند تبدیل میشود.  و لازمه جذب انرژی باز شدن حس است چون انرژی در سطح جهان هستی برای همه هست ولی فقط اشخاصی با حسهای باز میتوانند آنها را جذب کند. مثل افتادن سیب و کشف قانون جاذبه توسط نیوتون شاید تا زمان نیوتون هزاران سیب از درخت افتاده بود ولی کسی جاذبه را کشف نکرد ولی نیوتون در اثر الهامات درونی خود موفق به کشف این قانون  شدحال  آیا الهام فقط برای  نیوتون بود ؟ چرا این الهام فقط شامل حال  نیوتون شد نه به شخص دیگری ؟ الهامات برای هم هست ولی چون نیوتون روی آن کار میکرد این کشف شامل حال او شد .

سوال :چگونه میتوان کوه شد؟ 

جواب :برای کوه شدن باید صور پنهان (ذهن- نفس- عقل-روح )را تقویت کرد، دانایی را ارتقاء داد ، درکارها تفکر کرد، گوش دادن و نوشتن سی دی و...  انجام این امور ناخواسته باعث رشد و ترقی شده ، صور پنهان ما قد کشیده و ما را به سمت کوه شدن سوق میدهد.حال اگر صور پنهان سمت سوی مثبت داشته باشد جهت رشد و ترقی ما مثبت (جذب مثبت)و اگر سمت و سوی منفی داشته باشد جهت رشد و ترقی ما منفی می باشد.(جذب منفی ). حال هرچه انسان کوه مرتفعی باشیم جذب ما بیشتر خواهد بود حتی اگر در جایی انرژی کمی هم وجود داشته باشد چون ما جذب قدرتمندی داریم میتوانیم همان مقدار کم را هم جذب کنیم. مثلا اگر در فضایی قرار گرفتیم که نسیت انرژی منفی آن بسیار زیادتر از انرژی مثبت است باز هم مقدار جذب خوبیهایمان بیشتر است. آیه قران داریم که انسان چیزی نیست جز چیزی که خود تلاش کند. یعنی هر چه قدر بیشتر تلاش کنیم جایگاه بهتری در نزد دیگران خواهیم داشت.

در ادامه به جایگاه و خدمت رسانی فرد در آن جایگاه اشاره شد که جایگاه هر انسان به تنهایی ارزش ندارد مثل کوهی که برف و باران و فعالیت طبیعی خود را نداشته باشد این کوه فقط یک کوه است انسان هم همینطور اگر تزکیه و پالایش شد ولی برای خدمت رسانی به دیگران کوشش نکرد این رشد معنوی ارزش چندانی نخواهد داشت پس جایگاه هر کسی در کنار خدمت رسانی او در جامعه معنا پیدا میکند.تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت 1397 | 06:55 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic