- سرزمین مهر - دستور جلسه وادی 4
به نام یگانه خالق هستی
دوشنبه 97/2/10 لژیون سرزمین مهر به استادی سرکار خانم مانای عزیز
   و دوستان با دستور جلسه «وادی 4»

در ابتدا بعد از سوال در مورد دستور جلسه وادی 4 و مرور خلاصه نویسی دوستان از طرف راهنمای عزیز سوال زیر  مطرح گردید:

مسئولیت چیست ؟

جواب: محول کردن وظیفه

جواب: انجام دادن کار

جواب: قبول انجام وظیفه

جواب : مسئولیت یعنی مورد سوال قرا گرفتن یعنی کاری را به ما محول کرده و سپس در قبال انجام آن کار از ما سوال میکنند. هر کسی بنا به سمت و پست و جایگاه خود در  جامعه دارای مسئولیتهای متفاوت میباشد. مثلا مسئولیت یک مادر پختن ناهار یا تربیت فرزند است  و باید مسولیت خود را به نحو احسن انجام دهد یک  رهجو هم مسئولیتهای خودش را دارد (نوشتن و خواندن سی دی – مشارکت کردن خدمت کردن )و هر رهجو با ورود به کنگره انجام این وظایف را قبول میکند و موظف به انجام بهینه آن می باشد. و اگر کسی در انجام مسئولیت محوله خود کوتاهی کند مورد سوال و باز خواست از مافوق خود قرار می گیرد. چون مسئولیت همیشه دو طرفه است.

مثلا رهجو وظیفه اش نوشتن و خواندن سی دی است و از طرف دیگر راهنما وظیفه راهنمایی و نظارت بر مسئولیتهای رهجو را بر عهده دارد.

 

 

سوال: منظور از قدرت مطلق چیست؟

جواب:آقای مهندس میگویند کتاب مورد نگارش برای همه افراد با هر دین و آئین است (گبر- مسیحی – مسلمان و...) به همین منظور تنها از لفظ خدا استفاده نمیشود و عبارت قدرت مطلق برای موارد قابل پرستش در همه ادیان بکار می رود.

و اما در رابطه با خداوند و مسئولیتهایی که به انسانها واگذار کرده.خداوند در بدو خلقت انسانها نعمتهای فراوانی را برای  ما فراهم کرده و در قبال آن انسانها باید به بهترین نحو در صراط مستقیم و رسیدن به کمال حرکت کنند. مثلاً همانطور که در قرآن هم به آن اشاره شده وظایف تعریف شده برای پدر و مادر نسبت به فرزند یا فرزند نسبت به پدر مادر اینهاوظایف و مسئولیتهای دوطرفه هستند در کل حرکت یک طرفه خسته کننده است رهجو نمی تواند یک طرفه حرکت کند راهنما توانایی حرکت یک طرفه را ندارد و ... ولی گاهاً انسانها به واسطه تنبلی از خود سلب وظیفه کرده و وظایف و مسئولیتهای خود را گردن خداوند می گذارند.(من راضیم به رضای خدا)  و در انجام کارهای خود هر جایی که پیشرفت کار خوب بود و کار خوب پیش رفت که خوب شده ولی هر جایی که کار در مسیر خود خوب پیشرفت نکرد خواست خدا نبوده در صورتی که نقش اصلی کارها خود انسان است

مثال واضح وقتی که گاهی اوقات ما مسئولیت درمان حال ناخوش خودمان را گردن مسافرمان می اندازیم و گردن خدا و اصلا به مهمترین وظیفه خود در این جهان یعنی برخورد با مشکلات و حل یکی یکی آنها و رسیدن به تکامل است فکر نمیکنیم که اگر مشکلات و تلاش برای حل آنها نبود که رسیدن به کمال و حرکت در صراط مستقیم دیگر معنا نداشت. اصلا هدف از خلقت همین است. انسانها با مشکل آفریده شده اند. پس اگر هر کدام از ما  بنا به مصلحت در کنار یک فرد مصرف کننده قرار گرفته ایم باید بپذیریم که این روزی ما بوده  برای حرکت ما از ضدارزشها به سمت ارزشها و این نعمتی بوده که شامل حال هر کدام از ما شده و اذن ورود به کنگره برایمان صادر شده  تا مورد آموزش قرار بگیریم . پس ما باید جایگاهمان را قبول کنیم و به عدالت خداوند شک نکنیم چون در عدالت خداوندشکی نیست.  

   پس ما برای انجام بهینه کارها و حل مشکلات باید تلاش کنیم و در مقابل از خداوند چشم داشت و انتظار کمک داشته باشیم چون الهامات موجود در هستی در سایه تلاش است که به انسان میرسد.

تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت 1397 | 06:33 ب.ظ | نویسنده : زهرا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic