- سرزمین مهر - در مسایل حیاتی مسولبت دادن به خداوند یعنی سلب مسولیت از خویش

در مسایل حیاتی به خداوند مسوولیت دادن یعنی سلب مسوولیت از خویشتن.

همسفر مانا

در وادی اول تفکر را آموختیم و این تفکر ما را بر ان واداشت که بفهمیم بیهوده خلق نشدیم و به هیچ نیستیم ،پس ناامیدی از ما رخت بربست و شروع امیدواری باعث حرکت ما شد که بفهمیم خودمان مسول رفتار خودمان هستیم و باید آنها را اصلاح کنیم.حالا که وقت اصلاح رسیدخودمان را راحت میکنیم و می گوییم به خدا میسپارم و توکل میکنم خدا خودش همه را درست میکند . شاید این جمله درست باشد ولی قبل از آن باید حرکت کنیم ،بخواهیم،تلاش کنیم تا مشکلات حل شود .بعد از تفکر و تلاش آن موقع است که توکل جواب میدهد.

وقتی از کلمه مسوولیت استفاده میکنیم یعنی مورد سوال قرار گرفتن ،چه موقع ما مورد سوال قرار میگیریم ؟ وقتی که اختیار برای انجام کار به ما داده میشود و ما هم مسوولیتش را قبول کردیم پس باید جوابگو باشیم . اینکه NGOها معمولا رایگان است شاید برای ابن است که مسوولیت درمان به عهده آنها نباشد و یا اینکه می گویند کسی را به زور برای درمان نیاوریدبرای این است که شخص مسولیت درمان خود را بر گردن آن طرف نگذارد.بداند خودش این مسیر را انتخاب کرده و خودش هم باید از این مسیر خارج شود.

اولین گام برای خروج از مسیر تاریکی ها شناخت خودمان است.شناخت خودمان یعنی شناخت نفس انسان که دارای سلسله مراتب است .

مراتب نفس این گونه است که نفس اماره مثلا سی مرحته است فما باید از مرحله یک شروع کنیم به تکامل و پرورش تا برسیم به مرحله سی که تلاش و خواست فراوان می طلبد.در این موقع که تقریبا به مراحل پایانی نفس اماره رسیدیم آرام آرام کارهای ضد ارزشی که انجام میدهیم ناراحنمان میکندو خود را سرزنش میکنیم اینجاست که کم کم وارد نفس لوامه میشویم و باز باید مراحل آن را هم طی کنیم که بتوانیم وارد نفس مطمینه شویم که کاری بس دشوار است وتزکیه و پالایش بسیار می طلبد.

برای طی کردن این مراحل نیاز است جهان بینی و داناییمان بالا ببریم.هر چه خود را بیشتر بشناسیم به قدرت عظیم کاینات بیشتر پی میبریم و به قول اساتید کنگره "وقتی فرمان های الهی درست انجام شود و مشق ها درست نوشته شود رسیدن به سلسله جبال حتمی است."تاریخ : سه شنبه 20 آذر 1397 | 09:01 ب.ظ | نویسنده : مانا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات