- سرزمین مهر - چگونه سختی ها را چه مادی چه معنوی در زندگی پشت سر بگذاریم بدون اینکه آسیبی ببینیم؟

همسفر زهره ف

مادیات و معنویات دو جز اساسی زندگی ما هستند و امروز در کنگره آموخته ایم که این دو مکمل هم هستندو اگر با ضعف هر کدام مواجه شویم دچار مشکل میشویمپس باید به هر دو به یک چشم نگاه کنیم .

در زندگی قبل از کنگره اگر کوچکترین مشکلی برایم به وجود می آمد مرا آشفته و به هم ریخته و نا امید میکردو به دنبال آن شروع به نا سپاسی و ناسزا گفتن به اطرافیان و کسانی که مسبب آن میدانستم و حتی خداوند می کردم و نظرم این بود که او مرا فراموش کرده و یا اصلا مرا نمیبیند و با این رفتار ها بود که روز به روز مشکلاتم بزرگتر می شد.

ولی امروز با آموزش های کنگره یاد گرفتم نگاه خود را تغییر دهم و بپذیرم همه آنچه را که در اختیارم قرار گرفته است. تغییر نگاه اولین قدم برای لذت بردن از زندگی است.

اگر دوربین خود را از روی نداشته هایمان برداریم ونیم نگاهی به اطراف خود بیندازیم میتوانیم تمام نعمت هایی که سالها چشم خود را روی آنها بسته بودیم ،سلامتی،همسر وفرزند سالم،زندگی کردن وکنگره را ببینیم.

اگر سختی ها را به چشم نردبانی نگاه کنم که امروز به وجود آمده تا خودم را از پاین ترین نقطه به بالاترین برسانم هم به سرعت حل آن کمک کرده ام و هم میتوانم در کنار آنها لذت ببرم و زندگی خوبی داشته باشم و از سختی ها آسیب نبینم.

شاید امروز مشکلات من نسبت به گذشته بیشتر باشدولی از بودن آنها لذت می برم چون به من انگیزه حرکت میدهد و برای حل آنها انرژی هدر نمیدهم بلکه انرژی کسب میکنم.

حسرت چیزهایی که نداریم را نخوریم بلکه از چیزهایی که داریم استفاده کنیم  و لذت ببریم .به خاطر نداشته ها داشته های خود را به فراموشی نسپاریم.

گاهی ما انسانها برای اندک مشکلاتی زندگی را به کام خود ودیگران تلخ میکنند و حتی گاهی فرصت زندگی را از خود میگیرند.مشکلات لعنت خدا نیست بلکه رحمت است و قبل از اینکه نداشته هایت را ببینی داشته هایت را بشمار

تاریخ : یکشنبه 26 اسفند 1397 | 01:46 ق.ظ | نویسنده : مانا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic