- سرزمین مهر - «الهام از رمضان»
به نام قدرت مطلق

گفت‌وگو با هم‌سفر مانا در باب دستور جلسه هفتگی «الهام از رمضان»


در مورد خودمان هم آن‌قدر از خدمت در کنگره برکت در زندگی‌مان دیده‌ایم که بیانش از حوصله این بحث خارج است. فقط با قاطعیت تمام و تضمین صد در صد می گویم کسانی که تابه‌حال کمک نکرده‌اند یک‌بار هم شده با خلوص نیت کمک کنند تا به برکات بالای آن برسند...

لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی کنید و از نحوه آشنایی‌تان با کنگره برایمان بگویید.

سلام دوستان مانا هستم هم‌سفر علیرضا، با آنتی ایکس شیره و تریاک وارد کنگره شدیم 11 ماه و 25 روز به راهنمایی آقای مهدی و خانم مینا عزیز به روش دی اس تی و داروی اوتی سفر کردیم رشته ورزشی مسافرم والیبال و خودم دارت و الآن هم به لطف خدا پنج سال و نه ماه است که رها هستیم. ما از طریق برنامه شروع خوب با کنگره آشنا شدیم.

اگر ممکن است کمی از جایگاه‌هایی که در آن خدمت می‌کنید برایمان بگویید.

از ابتدای ورودم به کنگره به دلیل داشتن دو تا بچه کوچک خیلی نمی‌توانستم مسئولیت قبول کنم فقط آن‌هایی که در چهارچوب ساعت جلسات بود را انجام می‌دادم ولی الآن در جایگاه کمک راهنمایی و نگهبان جلسات کمک راهنمایی و خیلی کم هم در سایت مشغول آموزش گرفتن و خدمت هستم.

دلیل ورود شما در لژیون سردار چه بود و تابه‌حال چه کمکی به شما کرده است؟

بعد از رهایی‌مان که کمی سروسامان در زندگی گرفتیم روزبه‌روز بیشتر قدر کنگره را می‌فهمیدیم و همیشه در این فکر بودیم که به این بیت دیگران کاشتند و ما خوردیم  ما بکاریم و دیگران بخورند توجه داشته باشیم تا اینکه واقعاً از ته دل امسال آرزو کردیم که بتونیم وارد لژیون سردار بشویم و چون خواسته‌مان قوی بود در کمال ناباوری راه اول برای مسافرم و بعد دقیقاً همان روز گل‌ریزان برای من باز شد. این را گفتم که بگویم کسانی که در لژیون سردار هستند الزاماً ثروتمند نیستند. همیشه حال خوش بعضی از اعضا را می‌بینیم و می‌گوییم خوش به حالشان ولی دنبال علت نیستیم فقط قیاس می‌کنیم به نظر من یکی از همین علت کمک‌های مالی است که هرچند ناچیز به کنگره می‌کنند.

در مورد خودمان هم آن‌قدر از خدمت در کنگره برکت در زندگی‌مان دیده‌ایم که بیانش از حوصله این بحث خارج است. فقط با قاطعیت تمام و تضمین صد در صد می گویم کسانی که تابه‌حال کمک نکرده‌اند یک‌بار هم شده با خلوص نیت کمک کنند تا به برکات بالای آن برسند.

لطفاً کمی درباره ماه رمضان در کنگره و تفاوت آن در بیرون از کنگره برایمان بگویید؟

رمضان یک نقطه عطف در کنگره است و ماه رمضان به نظر من جشن تولد روش دی اس تی است و همه اعضا با تمام توان مالی و جانی در این ماه در برپایی هرچه باشکوه‌تر آن شرکت می‌کنند. شاید تفاوتش با بیرون این باشد که همه خالصانه کمک می‌کنند نه برای دیده شدن و امتیاز گرفتن.

تأثیر این دستور جلسه و برپایی این مراسم روی شما چگونه بوده است؟

به دلیل مشکلاتی که قبل از سفر داشتم یک‌جورهایی انگار روزه گرفتن برایم سخت بود وسعی می‌کردم بهانه‌ای بیاورم و نگیرم تا اینکه شور حال افراد توی کنگره و اینکه همه خیلی راحت روزه می‌گرفتند و مشکلی هم نداشتند مرا به این کار تشویق کرد تا جدی‌تر باشم. تا اینکه استادی این دستور جلسه و همچنین مقاله آن نصیبم شد و مجبور شدم سی دی گوش کنم و تحقیق کنم آن موقع بود که اراده‌ام قوی شد و توانستم با آرامش روزه‌بگیرم.

دلیل تأکید آقای مهندس بر روزه درصدی چیست؟

روزه درصدی باعث بالا رفتن نقطه تحمل می‌شود. آقای مهندس اعتقادشان بر این است که تغییرات همیشه باید به روش دی اس تی و یا درصدی باشد برای همین هم به سفر اولی‌ها هم که دارو می‌خورند، می گویند دارو را بخورید و روزه‌تان را هم بگیرید تا آرام‌آرام برای روزه‌های کامل بعد از سفرشان آماده شوند. البته این روش فقط برای مسافران نیست هر کس که توان روزه گرفتن ندارد می‌تواند با این روش نقطه تحملش را بالا ببرد و سال‌های بعد با آمادگی بیشتری به استقبال این ماه برود.

بستن دهان تا چه اندازه در باز شدن حس‌های درونی ما کمک می‌کند؟

این دهان بستی دهانی باز شد                        کو خورنده‌ی لقمه‌های راز شد

لب فروبند از طعام و از شراب                            سوی خوان آسمانی کن شتاب

بستن دهان خودش یک‌جور تمرین تقویت اراده، تمرین برای رسیدن به خواسته‌هایمان می‌تواند باشد. بستن دهان فقط نخوردن و نیاشامیدن نیست. قضاوت کردن، دروغ گفتن، غیبت کردن و ... هم می‌تواند باشد که اگر بتوانیم این‌ها را کنترل کنیم توانستیم گام‌های بلندی در جهت تزکیه و پالایش خود برداریم. یکی از دلایلی که خواندن قران در ماه رمضان ثواب دارد این است که به دلیل بستن دهان تمرکز ما روی حس‌های دیگر است و برای همین درک و دریافت ما از آیات الهی بیشتر می‌شود.

چرا بعضی افراد باوجودی که مشکل جسمی خاصی ندارند نمی‌توانند روزه‌بگیرند؟

آن‌ها مشکل جسمی ندارند اما به نظر من ذهن درگیری دارند. آقای امین دریکی از سی‌دی‌هایشان می‌فرمایند که من هم وقتی روزه می‌گرفتم به هم می‌ریختم ولی با بالا رفتن دانایی‌ام و هم‌چنین جهان‌بینی‌ام، علت روزه گرفتن را که درک کردم آن موقع با آرامش تمام می‌توانم روزه‌هایم را بگیرم. در سی دی هنر آقای امین داریم که این هنر ماست که بتوانیم مشکلات را برای خودمان لذت‌بخش کنیم تا بتوانیم راحت‌تر آن‌ها را حل کنیم. اگر در یک فعالیت یا عملی بیشتر از انرژی که می‌دهیم، انرژی دریافت کنیم، قدر مسلم آن فعالیت مستدام می‌شود روزه هم از این قاعده مستثنا نیست.

کلام آخر ...

تشکر می‌کنم از آقای مهندس و خانم آنی عزیز که این بستر را برای ما فراهم کردند و زندگی را به کام ما شیرین کردند. از مسافرم تشکر می‌کنم که باعث ورود من به این مکان مقدس شدند و در ادامه هم اجازه خدمت در این مکان را به من دادند. از آقای مهدی و خانم مینا عزیز که همیشه ما را در این راه هدایت کردند کمال تشکر را دارم و شما خانم آزاده عزیز که عاشقانه در شعبه خدمت می‌کنید. امیدوارم که همه ما قدر این مکان مقدس را بدانیم و با تمام وجودمان در حفظ و بقای آن بکوشیم.
طبقه بندی: مطالب آموزنده، 

تاریخ : چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 | 10:35 ق.ظ | نویسنده : مانا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic