- سرزمین مهر - مطالب اسفند 1397

همسفر زهره ف

مادیات و معنویات دو جز اساسی زندگی ما هستند و امروز در کنگره آموخته ایم که این دو مکمل هم هستندو اگر با ضعف هر کدام مواجه شویم دچار مشکل میشویمپس باید به هر دو به یک چشم نگاه کنیم .

در زندگی قبل از کنگره اگر کوچکترین مشکلی برایم به وجود می آمد مرا آشفته و به هم ریخته و نا امید میکردو به دنبال آن شروع به نا سپاسی و ناسزا گفتن به اطرافیان و کسانی که مسبب آن میدانستم و حتی خداوند می کردم و نظرم این بود که او مرا فراموش کرده و یا اصلا مرا نمیبیند و با این رفتار ها بود که روز به روز مشکلاتم بزرگتر می شد.

ولی امروز با آموزش های کنگره یاد گرفتم نگاه خود را تغییر دهم و بپذیرم همه آنچه را که در اختیارم قرار گرفته است. تغییر نگاه اولین قدم برای لذت بردن از زندگی است.

اگر دوربین خود را از روی نداشته هایمان برداریم ونیم نگاهی به اطراف خود بیندازیم میتوانیم تمام نعمت هایی که سالها چشم خود را روی آنها بسته بودیم ،سلامتی،همسر وفرزند سالم،زندگی کردن وکنگره را ببینیم.

اگر سختی ها را به چشم نردبانی نگاه کنم که امروز به وجود آمده تا خودم را از پاین ترین نقطه به بالاترین برسانم هم به سرعت حل آن کمک کرده ام و هم میتوانم در کنار آنها لذت ببرم و زندگی خوبی داشته باشم و از سختی ها آسیب نبینم.

شاید امروز مشکلات من نسبت به گذشته بیشتر باشدولی از بودن آنها لذت می برم چون به من انگیزه حرکت میدهد و برای حل آنها انرژی هدر نمیدهم بلکه انرژی کسب میکنم.

حسرت چیزهایی که نداریم را نخوریم بلکه از چیزهایی که داریم استفاده کنیم  و لذت ببریم .به خاطر نداشته ها داشته های خود را به فراموشی نسپاریم.

گاهی ما انسانها برای اندک مشکلاتی زندگی را به کام خود ودیگران تلخ میکنند و حتی گاهی فرصت زندگی را از خود میگیرند.مشکلات لعنت خدا نیست بلکه رحمت است و قبل از اینکه نداشته هایت را ببینی داشته هایت را بشمار

تاریخ : یکشنبه 26 اسفند 1397 | 12:46 ق.ظ | نویسنده : مانا | نظرات

همسفر مرضیه

به نظر من اگر مفهوم بودن سختی ها چه مادی چه معنوی را بدانیم هیچ گاه آ سیب نمبینیم ،سه علت برای سختی ها داریم:

اول ،وجود سختی ها برای تغییرات الزامی است،دوم،تا سختی نباشد طبق قانون اضداد آسایش و آرامش معنا نمی یابدو سوم،مسیله تسویه حساب است.

در مورد اول وقتی شما می خواهید در جهت تغییرات چه مثبت چه منفی حرکت کنید باید برادریتان ثابت شود.وقتی شروع به حرکت میکنی سختی های زیادی سر راهت قرار میگیرد تا مشخص شود آیا باز هم ادامه میدهی؟پس باید امتحان پس بدهی.

تسویه حساب هم به این معنا که هر سیستمی قوانینی دارد که اگر از آنها عبور کنیم مجازات میشویم و این عین عدالت است.

حال با درک این مسایل هیچ کاه و هیچ گاه وهیچ گاه از مشکلات ناراحت نمیشویم .تاریخ : یکشنبه 26 اسفند 1397 | 12:46 ق.ظ | نویسنده : مانا | نظرات

همسفر حکمت

ما در مسیر زندگی از گذر گاههایی عبور میکنیم و با سختی هایی مواجه می شویم و با توجه وشناختی که داریم آنها را حل وفصل میکنیم.هر چه دانایی بیشتر قدرت حل مشکلات بیشتر است. شرط عبور از شرایط سخت پذیرفتن و راضی بودن است.مشکلات وسختی ها همیشه هست ولی چگونگی برخورد با آنها مهم است و ابزاری هستند برای تکامل ما که اگر این را بدانیم مشکلات از لعنت به نعمت خداوند تبدیل میشود.به گفته آقای امین این هنر است که از زهر پاد زهر بسازیم ،این هنر است که در سختی وضعیت نا به سامان را درست کنیم،اگر همه چیز خوب باشد که هنر نکرده ایم ،باید مدیریت بحران کنیم و این مهم وقتی انجام میگیرد که از جسم ،روان و جهان بینی سالمی داشته باشیم.

اولین قدم در مدیریت بحران چگونگی دیدمان نسبت به مشکلات است که آیا زندگی تمام شده و نا امید میشوم؟یا در این سختی آموزشی نهفته است یا باز پرداخت کارهای است که باید بپردازم و یا امتحان الهی است .در سختی ها باید حرکت کنیم ولی با نگاهی که گفتیم . آن وقت سختی خیلی چیزها به ما یاد میدهدصبر ،گذشت و بخشش و...

با داشتن حس بد نسبت به سختی ها خیلی سخت میتوان از آنها خارج شد.برای حل مشکلات باید اول اولویت بندی کنیم چون نمیتوان همه مشکلات را با هم حل کرد و باید اول در جهت مشکل اصلی گام برداریم چون در پرتو آن یکی یکی مشکلات دیگرمان هم حل میشود. در سختی ها از قدرت و نیروهای درونمان مثل تفکر ،تعقل،ایمان و صبرو... کمک میگیریم .

گاهی باید بدانیم اینکه ما امروز دچار این مشکلات هستیم نتیجه اشتباهات گذشته ماست.باید با زمان دادن و تغییرات در تفکرمان حرکت کنیم بعضی مواقع در بروز مشکلات باید سکوت کنیم تا بتوانیم تفکر کنیم و عکس العمل مناسبی داشته باشیم. اگر خواسته قوی داشته باشیم و تلاش کنیم حتما القا درونی و بیرونی به ما میشود به شرطی که ایمان داشته باشیم.ایمان به قدرت خداوند برای انسان امنیت به ارمغان می آورد و با وجود سختی ها احساس امنیت میکنیم و در پرتو این آرامش و امنیت میتوانیم درست تفکر کنیم بدون این که آسیب ببینیم.چون ترس تفکر را میخوردتاریخ : یکشنبه 26 اسفند 1397 | 12:36 ق.ظ | نویسنده : مانا | نظرات

به نام خالق عشق

هفته راهنما را به تمام راهنماها و کمک راهنماهای عاشق در کنگره 60 تبریک میگوییمبرای دیدن گزارش تصویری جشن به ادامه مطالب مراجعه کنید ....

ادامه مطلب
تاریخ : سه شنبه 14 اسفند 1397 | 03:12 ب.ظ | نویسنده : مانا | نظرات

پنجشنبه 1397/07/19 در کارگاه آموزشی عمومی نمایندگی سلمان فارسی اصفهان

با شور و شکوه فراوان مراسم تولد پنجمین سالروز رهایی و آزاد مردی کمک راهنمای محترم

مسافر علیرضا را جشن خواهیم گرفت

استاد جلسه: کمک راهنمای محترم مسافر مهدی

ادامه مطلب

طبقه بندی: تولد و تبریک، 

تاریخ : چهارشنبه 1 اسفند 1397 | 02:01 ب.ظ | نویسنده : مانا | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic